Skocz do zawartości

Laptop do grania od czasu do czasu czy może konsola.


Recommended Posts

Siemanko,

Mam stacjonarny komputer i zastanawiam się nad lapkiem. Szukam takiego w dobrej cenie i znalazłem hp omen i5 7300hq gtx 1050, za 3000zl.

Jak sądzicie warto kupić tego lapka? Wydaje mi się że wydajności w porównaniu z tą cena jest ok.

A może nie warto kupować lapka skoro ma w miarę kompa i przeskok z GTX 1060 na 1050 w łapki może być zbyt drastyczny. I może lepiej kupić konsole Xboxa one x.

Poza tym jestem teraz w delegacji i przydałby mi się jakiś sprzęcik. Ewentualnie później mogę sprzedać jak się okaże niepotrzebny, ale chyba łatwiej będzie odsprzedać konsole niż lapka.

Link to post
Share on other sites

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam, lapka weźmiesz zawsze ze sobą i jakoś pograsz ale dla mnie gry na laptopie to średnia przyjemność. Na konsoli pograsz wygodnie, na upartego zabierzesz w delegacje i podłączysz w hotelu do TV.

 

Kwestia odsprzedaży - i jedno i drugie sprzedasz w miarę łatwo, laptop pewnie straci więcej na wartości z czasem niż konsola. 

Edytowane przez elvismt
Link to post
Share on other sites

Finansowo to konsola była by lepsza, tylko nie wiem czy blokada na 30kl/s nie doprowadzi mnie do szału. Wiem że niektóre gry są w 60 FPS, ale to chyba te rzadkość i jakie tytuły na Xboxa śmigają? Ja obecnie na Pc mam 60+ i tv 120hz więc 60 fps to dla mnie takie minimum. Na lapku zawsze mogę na low z ustawieniami zejść. Konsola to ma na stałe z reguły 30kl.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites
Szukam takiego w dobrej cenie i znalazłem hp omen i5 7300hq gtx 1050, za 3000zl.

Nie wiem jak wygląda reszta specyfikacji, ale za 3000 zł można kupić laptopa z i5 8300H. Posiada 8 wątków a i5 7300HQ jedynie 4:

 

Specyfikacja:

i5 8300H: https://ark.intel.com/products/134876/Intel-Core-i5-8300H-Processor-8M-Cache-up-to-4-00-GHz-

i5 7300HQ: https://ark.intel.com/products/97456/Intel-Core-i5-7300HQ-Processor-6M-Cache-up-to-3-50-GHz-

 

 

Ewentualnie później mogę sprzedać jak się okaże niepotrzebny, ale chyba łatwiej będzie odsprzedać konsole niż lapka.

Jeżeli kupujesz coś z zamiarem odsprzedaży po pewnym czasie, to zastanów się nad używanym laptopem bądź używaną konsolą. Z pewnością stracisz mniej. 

 

Na pytanie w co warto zainwestować, musisz odpowiedzieć sobie sam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...