Skocz do zawartości

Jaki procesor wybrać I5 9600k Czy I7 9700k


Recommended Posts

Witam, planuje w styczniu wymienić procesor w komputerze z mojego obecnego I5 6600k na jakiś nowszy i myślę o I5 9600k albo o I7 9700k tylko nie wiem czy jest sens dopłacać do I7. Bo to różnica koło 700 zł a komputer głównie służy do gier. Wiem, że wiele ludzi poleca teraz procesory AMD ale jednak ja wole Intela. Kartę graficzną mam GTX 1070 TI
I chciałem też zapytać jaką płytę główną do 1000 zł polecilibyście pod któryś z tych CPU

Link to post
Share on other sites

Jaki masz cały budżet?

Jakie masz pamięci i czy zostają czy będą nowe?

Jaki zasilacz?

 

9700k będzie bardziej przyszłościowy aczkolwiek nie wiadomo co będzie za rok i czy te procesory nie stanieją wiec można teraz kupić 9600 a później zmiana na 9700/9900.

Na całość mam około 2500-3000 zł

Pamięci raczej zostaną są to Goodram Play 16 gb 2133 mhz

Zasilacz Fortron Rider S650W

A masz monitor powyżej 60Hz?

Tak mam 144hz

Link to post
Share on other sites

Ramy do wymiany bo są strasznie wolne.

 

Procek :

Płyta :

 

Pamięć :

 

W tańszej wersji wychodzi 2600 za 9600k + MPG Z390 + RAM

Swoje pamięci sprzedasz za ~400-450 zł

 

Co do płyty- MPG ma 5 zdublowanych faz, dwa spore radiatory, wzmocniony slot pci oraz sloty pamięci, 7 złącz pod wentylatory PWM, kodek ALC1220

 

Problem widzę tylko taki, że zasilacz w tym przypadku będzie do wymiany bo twój nie posiada kabla eps.

Link to post
Share on other sites
Problem widzę tylko taki, że zasilacz w tym przypadku będzie do wymiany bo twój nie posiada kabla eps.

Gdzie kolega to widzi, bo ja patrzę w specyfikację ze strony FSP oraz na zdjęcia i ma 4+4 pin EPS. 

https://www.fsp-europe.com/raider-550650750w/ 

Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

Pamięci bym wymienił na jakieś 3200, procesor i7 9700 jest spoko myślę że jak masz kasę szkoda się pakować w i5. Plyta to możesz brać asroka extreme 4, ja mam tego msi edge i też spoko sobie radzi z tym procesorem, stabilnie i fajne temperatury na noctua nh-d15s. U mnie lata na 5Ghz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...