Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, 
po wielu latach użytkowania, moja stara karta AMD Radeon HD 6950 odmówiła posłuszeństwa. Akurat w pobliżu był black friday i dorwałem 1050 Ti po dobrej cenie. Jednak po zainstalowaniu sterowników, formacie windowsa, wszystkich możliwych aktualizacjach, wyniki wydajności są dużo gorsze, niż były na poprzedniej karcie graficznej. Proszę o informację co może powodować słabe działanie PCta. Nie ukrywam sprzęt spleciony jest pod starsze gierki typu CS GO, H1Z1 i liczyłem że te stałe 60 FPS chociaż wyciągnę jednak, na tym setupie notuję duże spadki od nawet 8 FPSów do ~100.

Operating System
Windows 7 Professional 64-bit SP1
CPU
Intel Core i5 2500K @ 3.30GHz 39 °C
Sandy Bridge 32nm Technology
RAM
16,0GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)
Motherboard
MSI H61M-P21 (MS-7680) (SOCKET 0) 25 °C
Graphics
BenQ GW2270 (1920x1080@60Hz)
4095MB NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti (ASUStek Computer Inc) 22 °C
Storage
232GB Seagate ST3250620AS ATA Device (SATA ) 39 °C
Optical Drives
TSSTcorp CDDVDW SH-222AB ATA Device
Audio
Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio
Link to post
Share on other sites

Czołem,

na pierwszy rzut oka, wąskim gardłem wydaje się procesor 2-giej generacji - nie nadążający za szybką i wydajną kartą graficzną.

Kolejnym punktem, może być zasilacz - nie ma żadnej informacji, jakiego używasz.

 

Sugerowałbym w pierwszym rzędzie sprawdzić wydajność zasilacza (zbyt slaby może przyczynić się nawet do uszkodzenia innych elementów), a w kolejnym kroku wymienić procesor (i płytę główną też). Można kupić niedrogie płyty współpracujące z DDR-3 (żeby nie wymieniać wszystkiego) i np.  z podstawką 1150 (dla procesorów 4 generacji). Płyty z 1155 i najnowszymi procesorami obsługują (chyba) tylko pamięci DDR-4.
 

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam,że zmiana producenta zadecydowała o spadku fps.W przeszłości były takie sytuacje ze sterowniki od zielonych miały większy narzut na cpu i w takich sytuacjach pomagała wymiana cpu na wydajniejszy a gdy nie było takiej możliwości podkręcenie obecnie posiadanego. Niestety nie wiem czy na Twojej płycie da rade podkręcić bo z tego co pamiętam były 3 rodzaje chipsetów H,B i Z z czego  H i B miały mocno ograniczone(jak nie zablokowane) podkręcanie. W testach średnio o kilkadziesiąt fps geforce jest lepszy,mimo węższej szyny i mniejszej ilości jednostek cieniujących. Niektórzy mówią,że odinstalowanie experience pomaga "odmulić" kartę

Link to post
Share on other sites

Trochę niektórzy wprowadzają w błąd autora. Cs go powinien działać podobnie jak na starszej karcie bo wpływ na fps ma tu procesor nie karta. Zasilacz jak dawał radę z hd6950 to tym bardziej da z 1050ti.

 

Autorze odpal jakiegoś 3dmarka i prównaj wynik z podobnymi konfiguracjami, ewentualnie podaj wynik tutaj.

 

Oczywiście temperatury też by się przydały , jak to ktoś wyżej zaproponował.

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej, 1050ti i 2500k (nawet @stock) to dobra para i nie powinny mieć miejsca opisywane problemy.

 

Sprawdź, czy na pewno wpiąłeś się do karty, a nie do płyty głównej, to po pierwsze (głupia rzecz, ale zdarza się). Jak nie, to jakiś program monitorujący (Afterburner) i sprawdź zużycie i temperatury podzespołów w czasie spadków. Warto przeskanować pamięci memtestem i sprawdzić dysk (to wiekowa konstrukcja z cyklu naście lat, nie zdziwiłabym się, gdyby był na wykończeniu).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...