Skocz do zawartości

Komputer do grafiki Pakiet Adobe Ligtroom CC, Photoshop CC, 10-11k PLN


Recommended Posts

Przerabiałam temat sama kilka miesięcy temu.

 

Tu jest dość kompletna lista pamięci z wyszczególnieniem rodzaju kości: https://www.reddit.com/r/Amd/comments/62vp2g/clearing_up_any_samsung_bdie_confusion_eg_on/

 

Z kitów 2x16GB na B-Die od G.Skilla są:

Trident Z

3000/cl14

3200/cl14

3200/cl15

3200/cl16

I praktycznie wszystkie taktowane powyżej 3400MHz (nie dotyczy wersji RGB, internety twierdzą, że wszystkie Tridenty RGB są na Hynixach).

 

Ripjaws V

3000/cl14

3200/cl14

Krążą plotki, że również 3600/cl16, ale ja takiego kita 2x16GB nawet na oczy nie widziałam.

 

Kiedy ja wybierałam najbardziej opłacalne były Tridenty 3200/cl16, nie wiem, jak teraz.

Link to post
Share on other sites

Pamięci na kostkach B-DIe to jednak obecnie spory wydatek. Są G.Skille na x-kom za 700 zł ale tam nie ma 100% gwarancji B-Die. 

Pewniaki, to raczej koszt powyżej 900 zł za 2x8GB więc jakieś 400 zł więcej niż 3000 MHz CL15/16

 

Różncia wydajności w LR z 6700K:

 

time taken to export 150 24mp .nef to jpeg
2133c15 3:20
3200c14 2:50
3866c16 2:39

time taken to build 150 24mp 1:1 previews
2133c15 6:03
3200c14 5:33
3866c16 5:23

Link to post
Share on other sites

Personalnie nie mam zastrzeżeń do G.Skill, obiecane B-die okazały się naprawdę B-die i na każdej płycie poza moją idą wyżej niż obiecane zegary i opóźnienia, głównie dlatego, że moja płyta jest opóźniona w rozwoju dość poważnie.

 

Na pewno mogę też polecić Cruciala przez ich szokująco wręcz sprawną obsługę gwarancyjną.

Link to post
Share on other sites

Corsair nie ma w ofercie 2x16gb 3200 cl14

G.skille są jedne z najlepszych

 

Tak, wiem nie ma, trudno :) G.SKILLe podobają mi się również optycznie i tak myślę, że będą pasowały do wizji nowego pc :D

Edytowane przez Tomashec
Link to post
Share on other sites

Jaką płytę zamówiłeś??

 

Tu jeszcze cały czas mam bolączkę... Jednak po dłuższym namyśle mam dwie opcje do wyboru (kolejność przypadkowa):

 

1. ASUS ROG MAXIMUS XI FORMULA 2149 PLN

 

Zalety: fajny bios, WC na sekcji zasilania, co nie jest bez znaczenia bo chcę zrobić custom WC, wygląd, wzmocnione gniazda dla GPU

Wady: chyba tylko cena ;), choć dla mnie może i jeszcze sekcja zasilania za mała, ale może uciągnie podkręconego i9 9900k ?

 

2. Gigabyte Z390 AORUS MASTER 1339 PLN

 

Zalety: cena, sekcja zasilania, układ audio

Wady: z opinii użytkowników słaby i mało intuicyjny BIOS

 

 

Jest jeszcze trzecia opcja ponoć EVGA ma coś wypuścić fajnego na Z390, ale za nim to będzie to może minąć trochę czasu.

W sumie nie mam jakiegoś mega parcia na złożenie tego sprzętu na jutro, ale nie chciałbym też odwlekać tego w nieskończoność... i tak biję się z myślami...

Link to post
Share on other sites

A co Ty myśleć??

Albo Asus albo Msi.

 

Proste

Msi lepsze jest tym że ma wsparcie dla ramów Corsair RGB Pro oraz G.Skill PRO.

 

Asus wspiera tylko G.Skill RGB

 

Ja akurat wybrałem ramy Corsair RGB Pro 2x16GB 3200 CL16 bo byłe tańsze.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

A co Ty myśleć??

Albo Asus albo Msi.

 

Proste

Msi lepsze jest tym że ma wsparcie dla ramów Corsair RGB Pro oraz G.Skill PRO.

 

Asus wspiera tylko G.Skill RGB

 

Ja akurat wybrałem ramy Corsair RGB Pro 2x16GB 3200 CL16 bo byłe tańsze.

 

Ja akurat celuje w G.SKILLe Trident Z RGB, to wychodzi, że Asus... Sam już nie wiem, za dużo tych zmiennych ajjjjjj

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...