Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Obecnie używam Somic V2 na integrze Realtek ALC 892 + hybrydowe pady HM5, które pewnie zagoszczą w nowych.

To czego bym oczekiwał napiszę właśnie w odniesieniu do nich.

 

Zastosowanie: Gry 50%, nauka z filmów 30%, muzyka 20%. Gatunki to shootery i wszystkie inne gatunki. Ogrywam też masę tytułów indie oraz sam nieudolnie zajmuję się gamedevem. Muzyka to głównie METAL, albo jakaś atmosferyczna.

 

Oczekiwania:

Najlepsza możliwa jakość dźwięku bez zewnętrznego DACa. Mogę rozważyć wewnętrzna kartę dźwiękową nawet z dopłatą, ale  takie combo musi mieć dobrą opłacalność.

 

Moje Somic V2 po małym podbiciu basów sprawdzają się nieźle przy muzyce, ale do grania dźwięk jest słaby i brak mu wyrazistości. Żeby był satysfakcjonujący musiałbym podbić głośność, a moje uszy i tak są niezbyt zdrowe (dzwonienie/infekcje). 

 

Doszedłem do wniosku, że jestem w stanie poświęcić przestrzenność dla lepszej izolacji, a już do grania chyba ogólnie otwarte konstrukcje są generalnie gorsze. Bywa, że dźwięk ze słuchawek zinterpretuję jako coś ze świata prawdziwego, co jest genialne, ale właśnie to, że słyszę dźwięki ze świata jest rozpraszające. Co dziwne przy głośnikach mi to jakoś nie przeszkadza.

 

Co jeszcze mogłoby być lepsze w Somic V2?. Jak dla mnie kabel jest za długi. Duża waga i bezwładność i brak mobilności.

Nie muszą mieć mikrofonu, ale mogą o ile odpinany.

 

Zainteresowały mnie:

 

Audio Technica M40x

ISK MDH8500

Hyperx cloud alpha

Hyperx cloud II

 

W tej kolejności. Co będzie dla mnie najlepsze? A może coś innego?

 

 

 

 

 

PS. Jeśli będę zadowolony ze zmiany to Somic V2 pójdą na sprzedaż. Są w świetnym stanie z 2 parami oryginalnych padów. Tylko skórzane były używane przez parę tygodni.

 

Link to post
Share on other sites

Dlatego, że się nie znam  :D

 

A czy moje pady HM5, będą do nich pasować?

 

Teraz wybieram między Audio Technica M40x a Isk HD 9999. Mój Januszowy mózg zauważył, że te pierwsze staniały, a te drugie podrożały. Pytanie czy jest sens dopłacać do Audio Technika M40x, albo do AKG K271 MK 2.

Link to post
Share on other sites
Mogę rozważyć wewnętrzna kartę dźwiękową nawet z dopłatą, ale takie combo musi mieć dobrą opłacalność.

Układ dźwiękowy zawsze jest opłacalny przy dobrych słuchawkach. Wymagania się dwa,pierwszy to słuch, drugi odpowiednie gry i właśnie dobre słuchawki.

Moje Somic V2 po małym podbiciu basów sprawdzają się nieźle przy muzyce, ale do grania dźwięk jest słaby i brak mu wyrazistości.

Coś jest nie tak,bo muzyka jest bardziej wymagająca od gierek. Także jeśli chodzi o brak wyrazistości brakuje tobie basów, wysokich tonów albo ogólne pojęcie dynamiki dźwięku. Xonar Dx jest takim odpowiednim typem, jasne brzmienie, z mocnym kontrolowanym basem ale jest także mało co opłacanym układem na ten moment, więc trzeba szukać czegoś innego, chyba że używane do 100zł.

Doszedłem do wniosku, że jestem w stanie poświęcić przestrzenność dla lepszej izolacji, a już do grania chyba ogólnie otwarte konstrukcje są generalnie gorsze.......

Nie wiem skąd takie odczucia masz, bo to nie jest prawda ze otwarte są gorsze.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wiem skąd takie odczucia masz, bo to nie jest prawda ze otwarte są gorsze.

 

Miałem na myśli, że pozycjonowanie i izolacja są gorsze(moje doświadczenia) co nasunęło mi wniosek, że do grania są gorsze. Kilka lat wstecz(ŚP Creative Fatality), byłem notorycznie oskarżany o wallhacking, ale z drugiej strony miałem właśnie wtedy ten słuch co słyszał świetlówki i diodę w monitorze.

 

"Testowałem" niedawno Razer Kraken(przypadkowe przeczekanie w elektromarkecie) i muszę powiedzieć, że do grania bardziej mi podchodzą. Mniej detali, ale jakby większa separacja i "wyrazistość".

 

Jeśli chodzi o mój słuch to niestety z wysoko ponadprzeciętnego pogorszył mi się do przeciętnego. Jednak mimo to identyfikowałbym się jako audiofil, bo większe znaczenie ma dla mnie jakość tego czego słucham niż czego właściwie słucham.

 

 

 

Coś jest nie tak,bo muzyka jest bardziej wymagająca od gierek.

Cóż. Może się trochę przyzwyczaiłem do bardziej jasnego brzmienia w muzyce, ale nie do płaskich wystrzałów i wybuchów. :P 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...