Skocz do zawartości

LG Q7 czy coś innego do 800 zł


Recommended Posts

Hej. Szukam telefonu dla mojej damy.

Mam możliwość kupna lg q7 na 660zł. I tutaj pada pytanie. Brać za tą kwotę, czy może jednak dopłacić do czegoś?

Fajnie by było jak by telefon nie przekroczył 72mm szerokości, żeby dało się go używać jedną niewielką dłonią.

Pomyślałem o xiaomi mi a2 lite.

Co poradzicie?

Link to post
Share on other sites

Ogólnie LG może być dobrym wyborem ale nie w tej cenie. Wydajnościowo będzie to dosyć średni wybór. 

W tej cenie poszedłbym w A2Lite: 

 

- ekran 5,8 IPS wiec nie powinien się wypalać jakoś szybko

- pojemna bateria 4000 mAh

- dobrze zooptymalizowana

 

Właściwie doczepić można się jedynie do braku USB typu C (jest złącze micro). Trzeba też zaakceptować brak NFC. Poza tym w tej cenie to świetny wybór. 

Link to post
Share on other sites

Ja między flagowcami htc one m7 i galaxy s8 posiadałem xiaomi 4x i byłem bardzo zadowolony, jednak przyzwyczajenie do flagowców robi swoje i po półtorej roku wróciłem do korzeni :D

Każde xiaomi z fajniejszymi bebeszkami osobiście polecę.

Jednak co mnie tam boli, to częste babole. Padające sensory, nie działające funkcje w telefonie. Wszystko sprowadza się do tego, że trzeba dosyć często robić ustawienia fabryczne, co takiego "normalnego" użytkownika może denerwować.

Link to post
Share on other sites

Nie znam nikogo kto używa NFC :D

To, że ty nie znasz, nie oznacza, że ich nie ma - ja korzystam z Google Pay od dnia, kiedy pojawiło się oficjalnie w Polsce jeszcze jako Android Pay i nie wyobrażam sobie płacenia zbliżeniowego inaczej niż telefonem - mega wygoda (bo telefon mam zawsze przy sobie, a portfela nie) i większe bezpieczeństwo (telefon wymusza blokadę i pozwala zapłacić dopiero po odblokowaniu ekranu). Żona również ma podpiętą kartę i też bardzo ceni sobie wygodę, jaką oferuje to rozwiązanie - tym bardziej, że jej portfel nie mieści się w żadnej kieszeni...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja między flagowcami htc one m7 i galaxy s8 posiadałem xiaomi 4x i byłem bardzo zadowolony, jednak przyzwyczajenie do flagowców robi swoje i po półtorej roku wróciłem do korzeni :D

Każde xiaomi z fajniejszymi bebeszkami osobiście polecę.

Jednak co mnie tam boli, to częste babole. Padające sensory, nie działające funkcje w telefonie. Wszystko sprowadza się do tego, że trzeba dosyć często robić ustawienia fabryczne, co takiego "normalnego" użytkownika może denerwować.

No ja obawiam się, że chyba bym się wściekał na to, ze muszę przywracać ustawienia. Kiedyś tak zrobiłem i skutki czuję do dziś. Także odpada. A czy taki sam problem pojawia się np. w Samsungu? A może warto pochylić się przy iPhone? 

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście nie polecam lg z serii q. Miałem do czynienia z tymi telefonami i stwierdzam że xiaomi mi a2 lite czy redmi note 5 są o niebo lepsze. Fakt faktem nie kupowałbym telefonu bez NFC bo tak jak napisał Baronik tez często używam do płacenia przez google pay. Jeśli ktoś nie zamierza używać NFC to kupiłbym Redmi Note 6. W sferis można go dostać za niecałe 800 zł.

Link to post
Share on other sites

To, że ty nie znasz, nie oznacza, że ich nie ma - ja korzystam z Google Pay od dnia, kiedy pojawiło się oficjalnie w Polsce jeszcze jako Android Pay i nie wyobrażam sobie płacenia zbliżeniowego inaczej niż telefonem - mega wygoda (bo telefon mam zawsze przy sobie, a portfela nie) i większe bezpieczeństwo (telefon wymusza blokadę i pozwala zapłacić dopiero po odblokowaniu ekranu). Żona również ma podpiętą kartę i też bardzo ceni sobie wygodę, jaką oferuje to rozwiązanie - tym bardziej, że jej portfel nie mieści się w żadnej kieszeni...

Dla mnie właśnie konieczność ustawienia blokady ekranu całkowicie wyklucza sens korzystania z Android Pay, chociaż zawsze i wszędzie bezgotówkowo. Jasne jest trusted place i smart lock ale mimo wszystko używanie telefonu bez blokady to nieoceniona wygoda w codziennym życiu.

No ja obawiam się, że chyba bym się wściekał na to, ze muszę przywracać ustawienia. Kiedyś tak zrobiłem i skutki czuję do dziś. Także odpada. A czy taki sam problem pojawia się np. w Samsungu? A może warto pochylić się przy iPhone?

 

Już od wielu lat nie ma potrzeby przywracać ustawień fabrycznych w normalnie używanych urządzeniach z Androidem. Poza tym większość danych jest synchronizowana z kontem Google lub zapisywana w chmurze o ile producent nie zastosował jakiegoś swojego mechanizmy backupu to wiele rzeczy synchronizuje się z kontem Google bez potrzeby konfiguracji i robienia ręcznych kopii. Nie synchronizują się w większości dane aplikacji ale to wina wydawców aplikacji, a nie systemu. W iPhonie jest to rozwiązane lepiej ale w obecnych czasach nie można tego uznać za kluczową, jakościową przewagę jaka miałaby decydować o wyborze.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie właśnie konieczność ustawienia blokady ekranu całkowicie wyklucza sens korzystania z Android Pay, chociaż zawsze i wszędzie bezgotówkowo. Jasne jest trusted place i smart lock ale mimo wszystko używanie telefonu bez blokady to nieoceniona wygoda w codziennym życiu.

 

Już od wielu lat nie ma potrzeby przywracać ustawień fabrycznych w normalnie używanych urządzeniach z Androidem. Poza tym większość danych jest synchronizowana z kontem Google lub zapisywana w chmurze o ile producent nie zastosował jakiegoś swojego mechanizmy backupu to wiele rzeczy synchronizuje się z kontem Google bez potrzeby konfiguracji i robienia ręcznych kopii. Nie synchronizują się w większości dane aplikacji ale to wina wydawców aplikacji, a nie systemu. W iPhonie jest to rozwiązane lepiej ale w obecnych czasach nie można tego uznać za kluczową, jakościową przewagę jaka miałaby decydować o wyborze.

No ok w takim razie co powinno decydować o wyborze? 

Edytowane przez maczynski
Link to post
Share on other sites

No ok w takim razie co powinno decydować o wyborze? 

 To zależy od tego czego od telefonu oczekujesz. Musisz to sprecyzować. Dla jednych ważny jest aparat, dla drugi procesor a dla innych jeszcze wielkość i rodzaj wyświetlacza. Masz w Internecie porównywarki które dobiorą CI modele zgodnie z Twoimi wytycznymi. Ale to ty musisz dokładnie określić co chcesz. 

Link to post
Share on other sites

Bo porównywanie danych nic daje - to tylko pomoc w wyborze modelu, które spełnia określone wymagania. Ja korzystam z GSMArena i ich wyszukiwarki telefonów do informacji o konkretnych modelach, ale ostateczną decyzję musze podjąć sam - muszę "przetrawić", na czym mi najbardzeij zależy, na czym mniej i określić priorytety, bo te każdy ma inne. Ostateczną decyzję nigdy nie podejmę na podstawie samych informacji - zawsze jadę do sklepów typu MM, pobawię się trochę, zobaczę jak mi lezy w dłoni itp. i dopiero wtedy kupuję.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...