Skocz do zawartości

temperatury i5 9600k


Recommended Posts

Podkręciłem procesor i5 9600k do 5ghz na napięciu 1.34. Jest stabilnie, temperatury nie przekraczają 80 stopni w testach occt z large data set i linpack. W grach jest sporo chłodniej. Problem jest z testem linpack z włączonym avx - wtedy temperatury skaczą do powyżej 90 stopni na niektórych rdzeniach. Dwa praktycznie cały czas mają ponad 90 stopni, dwa utrzymują mniej więcej stałe 85-88 i dwa skaczą pomiędzy ~~78 do ~~88 stopni. Martwią mnie zarówno temperatury powyżej 90 stopni jak i duże dysproporcje pomiędzy poszczególnymi rdzeniami. Normalnie bym winił źle rozłożoną pastę, ale to wszystko występuje tylko i wyłącznie z włączonym avx. Powinienem się martwić tymi temperaturami? Czy przy avx to normalne?

 

Płyta: Msi mag z390 tomahawk

Chłodzenie: SilentiumPC grandis 2

Obudowa: Fractal design meshify c

 

http://i66.tinypic.com/talq1k.jpg

Edytowane przez greatwhitedope
Link to post
Share on other sites

Przy AVX normalka, to jest dodatkowe obciążenie dla procka, którego raczej nie uzyskasz przy normalnym użytkowaniu. Można ewentualnie w biosie sobie ustawić zmniejszenie mnożnika o te 2-3 przy obciążeniu z AVX dla zbicia paru stopni. Najlepiej przetestować procka w zwykłym obciążeniu OCCT i jeśli temperatury są w porządku to się niczym nie przejmować.

Link to post
Share on other sites

Wnioskuję ze screena, że avx offset to na wartość 4 już jest ustawiony skoro zbił do 4,6 GHz. Skoro w normalnym użytkowaniu temp są ok to ja bym nic już nie ruszał i nie przejmował się testami z avx. Btw możesz jeszcze kiedyś usiąść i popróbować ustawić vcore poprzez offset, nie będzie wtedy katowany wysokim napięciem w idle.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat, ponieważ udało mi się podkrecić ten sam procesor do jedynie 4,9ghz. Przy 5ghz wywala mi błąd w occt przy large data set, że temperatura została przekroczona ponad 85 stopni, czy mam zle nałożoną pastę czy mozna gdzies ten limit zwiekszyc jesli chodzi o temperature?

Edytowane przez pantego
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...