Skocz do zawartości

Wybór karty graficznej


Recommended Posts

A no 100% to 100%, ale różnica polega na tym, że te pełne obciążenie pojawia się z Radeonem przy niższym FPS'ie.

 

Tłumacząc łopatologicznie to sytuację można porównać do autobusu gdzie jest 60 miejsc siedzących. Kiedy wsiada do niego gromada zielonych dzieci 100 procent miejsc jest zajętych i siedzi 60 osób, a kiedy wsiada gromada czerwonych emerytek z siatami też wszystkie miejsca są zajęte, ale z tą różnicą, że siedzi tylko 48 osób, a resztę obsadzają niepotrzebne siaty z zakupami. Po prostu czerwone emerytki mają taki sterownik...

 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Przy 100% czy to 20 czy 40 fps i tak ciągle tnie, na filmiku nie widać ale wystarczy samemu zagrać.


10 klatek różnicy radeon RX 570 vs GTX 1060 3GB tylko że te 10 klatek i tak nic nie da jak gra tnie.

 

W Assasins Creed Odyssey w innej grze pewnie jest na odwrót, np w forzie horizon, czy bf 5,

ale co mi po tym jak i tak trzeba procesor wymienic a wtedy karty się zrównają.

 

A wy sobie uprosciliście że w każdej grze jest Radeon gorszy w Forza Horizon 3

Radeon bedzie lepszy ale to i tak będzie kicha bo procesor bedzie na 100% zapchany.

 

k0chan - a ty z tak potężną wiedzą nie powiedziaeś koledze żeby nie kupował radeona.

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Dla mnie żadna jak procesor ma 100% obciążenia i ciągle gra tnie.

Do tego w Forza Horizon jest na odwrót i na Radeonie lepiej chodzi,

dla mnie na obu kartach obie gry są nie grywalne, przy 4 rdzeniowym procesorze.

 

Grałem w starszego Assasins Creed Orgins na 4 rdzeniach i GTX 1060

było nawet i 50 klatek ale co z tego jak ciągle coś się wczytywało,

w Forzie Horizon 3 było to samo.


Jeszcze jak Forza Horizon 3 wyszła to ludzie kupowali I5 6xxx,7xxx.

Ciekawe co wtedy MS i Intel mówili, że te zacięcia to taki features :)

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites
ale co mi po tym jak i tak trzeba procesor wymienic a wtedy karty się zrównają.

 

 

Ok, ale skoro po wymianie co najwyżej się zrównają, a przed wymianą zestaw w RX'em wypada gorzej to po jakiego grzyba mielibyśmy polecać RX'a? Nie wiesz czy procesor będzie wymieniany, a nawet jeśli to kiedy to się stanie - kiedy mowa więc o karcie graficznej lepiej polecić coś co teraz lepiej się sprawdzi, a nie coś co kiedyś po wymianie CPU może wypadnie podobnie...

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Efekt "czekam™" :D

 

Jeżeli wymiana proca tj jednak dalsza perspektywa to faktycznie chyba lepiej wybrać GF, który teraz będzie działał lepiej niż Radeona, by ten chodził lepiej później.

 

Ale to autor musi sam zdecydować.

Link to post
Share on other sites

Cos wykombinujemy powoli do celu. Gtx 1060 6gb do tego dorzucimy tego 3770 i moze cos z tego bedzie :). Zastanawiam sie nad moim ramem poniewaz mam 2 sloty i mam jedna kosc 8 gb a druga 4 gb w CPU-Z pokazuje ze dzialaja w Dualu ...

odpal sobie test pamięci odczyt/zapis w aida64 i podaj wyjniki, to że ci pokazuje w programach , że jest dual nic nie znaczy, keidyś miałem podobnie przy 2x2 + 1x4, też pokazywało dual, a testy wychodziły tylko nieco lepiej jak single channell

Link to post
Share on other sites

Sprawdzilem ram :

https://imgur.com/a/Hq31KkX

 

masz wynik o jakieś 2k wyższy niż miałem w single channel i duuużo niższy niż mam w dual (odczyt 27k, zapis 29k)

więc tak jak myślałem, nie pracują ci te kości w pełnym dualu, jest niby dual , tak jak kiedyś miałem przy 2x2 +1x4, ale też wtedy odczyty miałem dużo niższe niż przy samych 2x2

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Panowie nie bede zakladal nowego tematu niepotrzebnie odkopie troszke stary.

Mianowicie za pare dni jak wiadomo wychodzi RTX 2060 i tu moje pytanko czy jest sens go pakowac do i5 3470, jednak kiedys tam zmienie cale mobo wiec moze lepiej juz miec karte na start. A druga kwestia czy moj zasilacz da rade RTX 2060 posiadam "Cooler Master G 550M". Dziekie wielkie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...