Skocz do zawartości

Aplikacja blokująca ładowanie baterii


Recommended Posts

Zakupiłem ostatnio nowy laptop Lenovo ideapad 320-17IKB. Po zainstalowaniu systemu Windows 10 Enterprise, oraz sterowników, chciałem zablokować ładowanie baterii na 60%, lecz po instalacji programu Energy Manager Driver, z oficjalnej strony Lenovo, pozwalającego na to, nie jestem w stanie wyszukać jej na urządzeniu, mimo że instalacja przebiegła pomyślnie. Zaznaczenie "Włącz po zakończeniu instalacji" nie działa, żaden nowy proces nie zachodzi. Wszystkie aktualizacje systemu są pobrane. Wielokrotnie reinstalowałem program, resetowałem urządzenie, lecz nic to nie zmieniło. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Edytowane przez canon212
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, na oficjalnej stronie wsparcia dla twojego produktu nie ma takiej aplikacji.

Po drugie, dla systemu Windows 10 jest przewidziana aplikacja Lenovo Vantage dostępna w Windows Store.

Po trzecie, najpierw odinstaluj to, co niepotrzebnie zainstalowałeś.

Po czwarte, dużo więcej informacji znajdziesz na stronach https://forums.lenovo.com/t5/English-Community/ct-p/Community-EN, a w szczególności na https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-IdeaPad-1xx-3xx-5xx-7xx/Energy-Management-for-Windows-10/td-p/3345197/page/2, cytat:

Use the Lenovo Vantage app which is available in the Microsoft Store if it is not already installed on your computer.

 

In Lenovo Vantage, there is a Hardware Settings category.  In that category select the Power option.  When you select that option a new menu will appear showing your battery status.  Scroll down and you will see the option to turn on battery Conservation Mode to limit the charge to 55 - 60%

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...