Skocz do zawartości

Wąskie gardło? Mało fps. i7 3770k @ 4,5GHz, 16gb, RTX2070


Recommended Posts

Witam wszystkich, 

 

zmieniłem grafikę z GTX660Ti na RTX2070. Różnica wydajności jest zauważalna, lecz nadal mało fps... W grze typu WOT fpsy potrafią spaść do 50 na fullhd i ultra reszta...

Temperatury w porządku, w grach żaden z podzespołów nie jest obciążony w 100%.

Gdzie szukać wąskiego gardła?
 

* I7 3770K @ 4.5GHz

* Asrock Z77 Extreme 4

* 1x 8gb Kingston Hyperx 1600mhz + 2x 4gb Kingston Hyperx genesis (1600mhz z tego co pamiętam)

* Gigabyte RTX 2070 Gaming OC

* OCZ ZS550 550W

 

Robiłem benchmark w 3dmarku i tak to wygląda:

https://www.3dmark.com/3dm/30977049

 

PS: Podejrzewam za wolną pamięć ram...

Edytowane przez cycu7172
Link to post
Share on other sites

Jak kolega wyżej. Nawet u mnie Wot przy ultra ustawieniach czasem spadnie do 50kilku fps, tyle że gdzie mój sprzęt do twojego. Procesor do Wot to nawet słabszy by mógł być, bo nawet mój działa na około 75% możliwości jednego rdzenia. Temperatura proca 55stopni.

Na próbę wyjmij kość 8gb i zostaw 2x4

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Wszystko zalezy od Ramu, plyty glownej i mozliwosci OC procka.

 

https://www.tweaktown.com/articles/4620/ivy_bridge_high_speed_ram_run_with_g_skill_pc3_20800_2666mhz_ripjawsz/index.html

 

Na powyzszym przykladzie osiagnieto stabilne 2666 Mhz na Ramie, ktory fabrycznie powinien pracowac na takich ustawieniach. Gdy podkrecono procka do 4.8GHz. Mi osobiscie udalo sie ustabilizowac moje Ramy na 2133 (2x8GB trident X 1333Mhz / XMP 1600Mhz) przy stabilnym OC procka 4.6 (4.7 wywoluje sporadycznie Blue-screeny ale to moze juz byc wina wyschnietej pasty jako ze procek ma chyba ponad 3 lata jak nie wiecej i przez pierwsze dwa lata pracowal stabilnie na 4.7GHz / RAM 1600MHZ OC) ale nie spodziewalem sie wskoczyc na 2400 MHZ. Obecnie mam stabilne 4.6GHz / RAM 2133MHz OC. Wyda`je mi sie jednak ze nie ma sensu kupowac 2666Mhz bo 2133-2400 nie bedzie mialo wiele wiekszej roznicy w ilosci FPS.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...