Skocz do zawartości

Intel I3 8100 a cena czemu taka droga


Recommended Posts

Witam jak sądzicie dlaczego I3 8100 8100 tak podrożały ? sklepy komputerowe tłumaczą się małą dostępnością tychże procesorów , lecz jak to jest naprawdę ? z tego co pamiętam z 2 miesiące temu te procki można było kupić za jakieś 500 zł , teraz około 700 , czy jest szansa że spadną znów do kwoty około 500 zł ? chciałbym go kupić w grudniu ale nie wiem czy jest sens przepłacać czy lepiej odczekać trochę jeszcze ...

Link to post
Share on other sites

Intel nie ustala końcowej ceny. Procków jest mało to sklepy robią to co powinny, czyli podnoszą ceny. Prosta ekonomia...

Intel jest niepoważny w tym, że siedzą dalej w 14nm od 4generacji. AMD ich przycisnął i byli zmuszeni do odpowiedzi nowym generacjami, stąd braki w produkcji... Gdyby nie Ryzen pewnie dopiero teraz byłaby premiera 8700k;p

Link to post
Share on other sites

Mateo, R5 2600 przy karcie za 1000-1500 PLN będzie tak samo szybki w grach jak i3-8100. Co więcej, w grach nastawionych na multi Ryszard nie zaliczy takich spadków jak i3.

 

Sytuacja prosta: nie chcesz AMD? Plac lub czekaj.

Link to post
Share on other sites

może w nowym roku obniża ceny , bo jednak Ryzena to nie chcę

 

Czemu? Dużo bardziej opłacalny i przyszłościowy (AM4, zamiast martwej podstawki intela). Jak chcesz uparcie Intela to musisz zapłacić cenę premium. W styczniu nie będzie żadnej zmiany w cenach, co najwyżej zwyżki świąteczne/poświąteczne. 

2600 a i3 8100 to są dwa światy. Produkty powinniśmy wybierać na postawie tego co jest obecnie dobre i w rozsądnej cenie, a nie na postawie "AMD/Intel only". 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czemu? Dużo bardziej opłacalny i przyszłościowy (AM4, zamiast martwej podstawki intela). Jak chcesz uparcie Intela to musisz zapłacić cenę premium. W styczniu nie będzie żadnej zmiany w cenach, co najwyżej zwyżki świąteczne/poświąteczne. 

2600 a i3 8100 to są dwa światy. Produkty powinniśmy wybierać na postawie tego co jest obecnie dobre i w rozsądnej cenie, a nie na postawie "AMD/Intel only". 

zamiast martwej podstawki intela ... przecież na nią mogę włożyć I5 czy I7

po zatym nie chce używek bo biore PC nówki sztuki chce mieć do max 2200 ... z Geforcem 1050 , 4 GB , bez dysku , zasilacza , oraz monitora ; )

ale spoko zalożyłem nowy temat , ten do usunięcia

Edytowane przez mateo2020pl
Link to post
Share on other sites

 

 

zamiast martwej podstawki intela ... przecież na nią mogę włożyć I5 czy I7

 

Do lga1156 czy 1155 też włożysz i5 i i7, co nie oznacza, że podstawki nie są martwe.

 

Na 1151 wyszło wszystko, co miało wyjść (chyba, ze intel znów zrobi zagrywkę z cyklu sprzedawania highendowych selektów pod nową nazwą jak z 8086k), następna generacja będzie używać nowego procesu produkcyjnego i nowego socketu. Poza tym na ten moment nic nie zapowiada ani spadku cen ani zwiększenia dostępności 8-mej generacji, więc za chwilę używka w cenie nówki może się okazać jedynym rozwiązaniem.

Link to post
Share on other sites

Witam jak sądzicie dlaczego I3 8100 8100 tak podrożały ? sklepy komputerowe tłumaczą się małą dostępnością tychże procesorów , lecz jak to jest naprawdę ? z tego co pamiętam z 2 miesiące temu te procki można było kupić za jakieś 500 zł , teraz około 700 , czy jest szansa że spadną znów do kwoty około 500 zł ? chciałbym go kupić w grudniu ale nie wiem czy jest sens przepłacać czy lepiej odczekać trochę jeszcze ...

 

Podrożały bo jest ich mało, normalna sprawa. Albo kupisz AMD w rozsądnej cenie (przyszłościowa opcja, zaraz kolejna generacja Ryzenów na tym samym sockecie ze znacznie zwiększoną wydajnością) lub poczekasz sobie aż intel zacznie wypuszczać więcej procków.... ale do tego czasu AMD prawdopodobnie zagarnie większość rynku.

Link to post
Share on other sites

i3-8100 w wielu nowych grach mocno rzuca dropami. Za 2200 złożysz kompa takiego jakiego mam w syngaturze tylko z 8GB ramu. Uwierz mi że ten i3 nie ma startu. W grach multi np BF1 cztery rdzenie nie dają rady. W BFV jest tragedia. Zobacz co AC:O robi z procesorów 4 rdzeniowych - masakruje je. Na AM4 masz gwarantowane jeszcze dwie serie procków więc będzie sie na co przesiadać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...