Skocz do zawartości

Upgrade PC, Wiecej info w srodku.


Recommended Posts

Witam. Moj aktualny Sprzet: 
 

Procesor I5 2500k 
Plyta glowna Asrock P67 Pro 3 - Uszkodzona

Dysk HDD 1TB
Zasilacz Antec True Power Classic Gold TP-550C 
Obudowa Corsair Carbide Series 300R

Ram Kingston HyperX 2x4gb Grey 1600Mhz

Grafika Gtx 770 Palit Jetstream

 

Sprawa wyglada nastepujaco; Z racji ze mi padla plyta, chce sprzedac ram oraz procesor. I zmienic glowne bebechy czyli plyte procek i ram oraz dokupienie SSD 

Myslalem nad wymiana na :

 

MSI B450-A PRO Lub MSI B450M BAZOOKA. I teraz moje pytanie, jaka roznica lezy miedzy nimi, czy jest sens sie w nie pakowac tzn brac taka plyte, czy wystarczy cos tanszego. Jak wyglada w nich z Dyskami na M.2 . Czy jest sens brac takowy dysk, czy zwykly SSD na sata. Np. taki Samsung SSD 970 EVO 250gb M.2 ? To dobry wybor czy w tych pieniadzach dostane cos ciekawszego?

 

Teraz kwestia procesora a mianowicie..

AMD Ryzen 3 2200G cena 439 czy ewentualne cos innego?

Lub AMD Ryzen 5 1400 za 500 pln, ze strony Sferis.pl - czy jest to zaufana stronka z ktorej mozna kupowac ? 

 

Oraz ram raczej HyperX 8GB 2666MHz Fury Black CL15 cena 279 w jednej kosci, a 299 w 2 kosciach. Jest sens doplacania do dwoch kosci? Odczuje roznice? A moze cos ciekawszego dostane w tych pieniadzach, tzn nie przekraczajacych 300zl?

I teraz podsumowanie. Czy owy procesor bedzie odstawal od mojego i5-2500k podkreconego do 4.2? Oraz do jakich wartosci da rade bez problemowo podkrecic procesory Ryzen'a, oraz prosilbym o doradzenie jakiegos chlodzenia bardzo taniego do tego procka. Obecnie na i5 mam standard czyli fortisa he1225.


Pozdrawiam i licze na pomoc.

Edytowane przez thedycker
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...