Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

 

Niestety ale w najnowszym Tomb Raider 30-35 klatek na średnich/niskich ustawieniach natomiast Hitman 2 na prawie wysokich stabilne 40kl., Odyssey już tylko 28 kl. czyli nie pogram.

 

Sprzęt używam głównie do grania, czasem obróbka grafiki (bez problemu)  

 

Mój sprzęt to:

Monitor: HP Elite Display E231 Full HD / Telewizor samsung Full HD

Obudowa: Xigmatek Asgard 2 MIDI TOWER

Procesor: i5 - 4460 3,20 GHZ

Płyta Główna: ASRock H97 Performance

Pamięć: Good Ram DDR3 1866 MHZ x2 (łącznie 8GB)

Karta Graficzna: Asus Radeon R9 270 oc 2GB DDR5

Dysk C: Crucial_CY256MX100SSD1

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 600W 80+

 

Jakieś propozycję jak mogę osiągnąć stabilne 45-50kl na wysokich detalach? :)

 

 

 

 

Edytowane przez ptasieskrzydlo
Link to post
Share on other sites

A bierzesz pod uwagę części używane i dodatkowy budżet ze sprzedaży części?

 

//edit

Ten procesor poradzi sobie z gtx 1060 6gb, ale dla takiego 1070 juz jest bottleneckiem. Ja bym sprzedał mobo, ram, procesor, kartę graficzną i wyłapał używanego gtx 1070 na gwarancji oraz zmienił podstawkę na ryzena, mobo b450 i ram 3000mhz

 

AMD Ryzen 5 2600 /3.4GHz, AM4, BOX/

Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper

AsRock Fatal1ty B450 Gaming K4 /AMD B450, DDR4, AM4/

Całość: 1453zł

 

Po sprzedaniu części budżet dokładasz do gtx 1070 używanego. Powinieneś znaleźć bez problemu w okolicy 1000-1200zł na gwarancji w dobrym stanie. Zastanawiam się jeszcze tylko czy ten gtx 1070 w tą obudowę się wciśnie  ^^

Edytowane przez Gomiv
Link to post
Share on other sites

Panu co wy polecacie za głupoty. I5 wymienić na i7 4790 oraz od GTX 970 do 980ti przez 1060 6gb i 1070. Za wymiane procesora i pierwsza kartę dopłaci 1000zł a wszystkie zoptymalizowane w miarę gry pociągnie w stałych 60fps nawet takiego BFV

 

Kolega wyżej radzi byś dał 1400zl na płytę ram i procek i dołożył drugie tyle by mieć więcej fps o 5% względem mojego zestawu.

Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites

 

 

ASRock H97 Performance

 

Tutaj to nawet i z odpowiednim biosem można myśleć o 4790K pod OC z tego co dobrze pamiętam. 

 

 

 

Asus Radeon R9 270 oc 2GB DDR5
 

 

Nie wiem jednak czy nie zacząłbym na spokojnie od wymiany samej GPU. Przejście na 1060 czy na RX 590, to będzie całkowicie inne życie. Modernizację CPU czy całej podstawki póki co do czasu zmiany GPU bym sobie darował. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to jak mam wymienić płytę procesor itd. to wolę nową platformę złożyć, myślałem bardziej o zakupie nvidia 1070 / 2070 rtx jednakże nie wiem czy nie będzie wąskim gardłem procesor i ogólnie jak to będzie współgrać ze sobą.

 

Nie widzę sensu wymienienia na ryzen czy na i7 4790 bo wzrost będzie raczej znikomy...

 

Co do tego czy nowe czy używane zależy co, płytę główną, kartę graficzną to tylko nowe, reszta może być używane.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...