Skocz do zawartości

Geforce za 1500-2000zl do i5-6500


Recommended Posts

Po 3,5 roku mój GeForce 970gtx palit niestety się popsuł. Zastanawiam sie nad 1070 i 1070ti, chyba że macie jakieś inne propozycje? I jakiego producenta, MSI, Gigabyte, Palit czy coś innego? Głośność karty nie ma dla mnie znaczenia.

 

Zestaw jaki posiadam to :

 

Procesor:Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151,

 

Płyta główna:MSI B150M PRO-VH /intel B150, DDR4, LGA1151/

 

Dysk twardy:Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

 

Drugi dysk twardy:Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

 

Obudowa:SilentiumPC Brutus M25

 

Zasilacz:Cooler Master G450M 450W 80+ Bronze 120mm modular

 

Ram: 2x8gb 2133mhz

 

W najbliższym czasie nie zamierzam wymieniać procka :)

Edytowane przez Arthor
Link to post
Share on other sites

W komputroniku jest MSI 1070 Ti GAMING za 1989zł: https://www.komputronik.pl/product/431933/msi-geforce-gtx-1070-ti-gaming-8gb-gddr5-vr-ready.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

 

Co jest ceną niższą o całe 300zł w porównaniu do tego co było 2 tygodnie temu.

 

Nowe karty z głośnym chłodzeniem kupisz za 1700-1800zł.

 

Używane MSI 1070 Ti kupisz za 1500zł.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

ten i5 6500 ma problemy by dogonić i3 8100

jaka max rozsądna karta do i3 8100? GTX 1060 6GB


ponadto w tym teście :

https://www.eurogamer.pl/articles/2015-01-11-intel-core-i5-6500-skylake-test

jest przedstawiona ciekawa sytuacja, gdzie i5 6500 ma problemy z podkręconym GTX 970, bo Wiedźmin 3 miasto to wymagająca lokacja dla procka

 

"Na screenie z Wiedźmina 3 poniżej mamy i5 6500 z tym samym podkręconym GTX 970, co przekłada się na podobne efekty: podróż przez Novigrad wyciska ostatnie soki z procesora, ale szybszy RAM zapewnie lepszą wydajność.

W tych scenariuszach nie ma znacznia, czy korzystamy z GTX 970 czy z Titan X - ograniczeniem jest procesor oraz pamięć RAM. Gracze w swoich komputerach najczęściej wymieniają właśnie kartę graficzną, więc warto się upewnić, że pozostałe komponenty są jak najbardziej „przyszłościowe”."

 

wsparcia od strony mocnego ramu nie będzie, bo autor ma niestety podstawowe 2133Mhz


pamiętajmy, że komputer jest tak szybki, jak jego najwolniejszy element

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

@ziental dzięki! Spoko oferta, chyba się zdecyduje, a jakie masz na myśli za 1700-1800zl?

 

@itcloud dzięki, ale zależy mi na 36msc gwarancji.

 

@vemorion ciekawe jest co piszesz i trudno się nie zgodzić. Jeden RAM mam 2666mhz drugi 2133. Wymiana kości to jeszcze nie są duże pieniądze w jakiejś tam przyszłości. Gorzej z prockiem. Myślisz, że w takim przypadku 1060 i 1070ti będą tak samo efektywne?

Link to post
Share on other sites

Chłopaki pokoparkowa czy nie, tania czy nie, ja i tak wolę mieć gwarancję na 3lata, więc odpada. Poczytałem trochę i faktycznie pod mój procek to jednak gtx 1060 będzie najlepszy. Wezmę tylko troszkę lepszą wersję z g sync, już się do niego przyzwyczaiłem, zresztą po to też mam monitor z taką opcja :) dzięki wszystkim za rady !

Link to post
Share on other sites

 

@vemorion ciekawe jest co piszesz i trudno się nie zgodzić. Jeden RAM mam 2666mhz drugi 2133. Wymiana kości to jeszcze nie są duże pieniądze w jakiejś tam przyszłości. Gorzej z prockiem. Myślisz, że w takim przypadku 1060 i 1070ti będą tak samo efektywne?

 

1070 a tym bardziej 1070ti będą się nudziły w wielu grach przez cpu zwłaszcza teraz, gdy 4 rdzeniowce się porzuca. Ja mam 6500 i gtx 1060 i ja bym nie kupił lepszej karty chyba, że masz zamiar zmieniać w niedalekiej przyszłości cpu.

 

Druga sprawa wg. specyfikacji twoje mobo obsługuje max 2133MHz ramu więc kupno szybszego nic ci nie da. Jak sie domyślam ram nie jest w trybie dual (masz dwie różne kości pamięci), więc jak go zamienisz na dual to powinieneś zobaczyć wzrost fps.

Link to post
Share on other sites

@dreamerdream dzięki za odpowiedź.

 

Kurcze przegladam te gtx 1060, ale ich jest ze 20 i to samych tych 6gb. Zazwyczaj jest różnica w taktowaniu rdzenia od ok 1506mhz do 1645mhz. Zazwyczaj 1594mhz. Na pewno różnią się jeszcze chłodzeniem, ale myślę, że akurat mając jeszcze dodatkowe wiatraki w obudowie to nie jest dla mnie najważniejsze. Ciężko ogarnąć te wszystkie rodzaje aero, gaming, armor,dual, jetstream itp itd

Link to post
Share on other sites

Druga sprawa wg. specyfikacji twoje mobo obsługuje max 2133MHz ramu więc kupno szybszego nic ci nie da. Jak sie domyślam ram nie jest w trybie dual (masz dwie różne kości pamięci), więc jak go zamienisz na dual to powinieneś zobaczyć wzrost fps.

 

czyli jak to jest, moje 16GB pamieci pracuje niesety z czestotliwosci 544 Mhz czy jakos tak, x 3 daje nieco ponad 1000 - tak pokazuje mi Aida. GTX 1060 - jego pamięci podkręciłem do 2200 i GPU-z pokazuje mi nieraz jak jest potrzebna duza moc grafiki ze pamieci pracuja z taka czestotliwościa. Ram na GPU ma zwiazek z ramem w kompie ?

 

Arthor: najlepiej kupic karte i samemu podkrecic, nie przeplacajac za to ze minimalnie czesto (mozna wiecej) podkrecil ja wydawca karty.

Edytowane przez itcloud
Link to post
Share on other sites

 

 

myślę, że akurat mając jeszcze dodatkowe wiatraki w obudowie to nie jest dla mnie najważniejsze. 

Głośność i jakoś chłodzenia nie ma dla Ciebie znaczenia bo masz dobrą obudowę?

 

Zdziwiłbyś się jak karty z kiepskim chłodzeniem potrafią wyć i się grzać. Może jeszcze nie miałeś okazji mieć potworka, który wyje tak, że w domu każą ci wyłączyć komputer bo nie da się wytrzymać :D

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Procek wolny, pamięć wolna. Niby nie wypada pakować nic szybszego niż, 1060, ale ja bym mimo wszystko pomyślał o 1070, bo zamiana 970, nawet zepsutej na 1060 to w zasadzie zamiana 1:1, zysk góra 10-15%, a taka 1070 już różnicę zrobi. Fakt, procek może w wymagających pod jego kątem tytułach czasami niedomagać, ale prawda jest taka, że czy wsadzimy mu do pary 1060, czy 1070 to i tak dostanie czkawki w miejscu procesorowym, z tą różnicą, że przy 1070 będzie można ustawić wyżej detale - bo taki 1060 to karta do high/vhigh na dzień dzisiejszy - nie ma szans by w bardziej wymagających grach nawet w FHD jechać nim na ultra. Taka 1070 jest jak by nie patrzeć 30% mocniejsza. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za opinie, na prawdę fajny odzew z Waszej strony :)

Ostatecznie piszę już jako posiadacz Geforce 1060, a dokładnie tego :

https://www.x-kom.pl/p/320896-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-ii-oc-6gb-gddr5.html#Specyfikacja

 

Pierwsze wrażenia super ! 

Działa mega cicho, Wiedźmin na ultra chodzi płynnie,a temperatura w maksymalnym momencie wyniosła 63 stopnie. 
Teraz, gdy mam otwartą tylko przeglądarkę temperatura wynosi 40stopni C. Myślę, że jak będzie konieczność to ją podkręcę, ale na razie jest mega dobrze :)

Różnica ceny między 1060 a 1070 jest dość znaczna patrząc na to jaki mam procesor i co mógłbym na tym zyskać. Myślę, że procka wymienię, gdzieś za 3 lata, a co wtedy będzie nas czekało na rynku kart graficznych i innych podzespołów tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć :)

Jeszcze raz dzięki za zaangażowanie w temat i podpowiedzi :) pozdrawiam serdecznie !

Edytowane przez Arthor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...