Skocz do zawartości

Problem z radiatorem w MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5


Recommended Posts

Witam 
 
Mam następujący problem z grafiką MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5 ( brak gwarancji od 2 miesięcy )
 
Podczas grania w PUBG radiator "odlutował" się od heatsinka poszedł lekki smród i teraz PC nawet tej grafiki nie wykrywa. 
 
Podejrzewam, że albo porobiły się zimne luty na rdzeniu albo coś się popaliło jednak grafika tej rangi chyba powinna mieć jakieś zabezpieczenia ?
 
Jak teraz zlutować ponownie ten radiator z heatsinkiem ? Wyrównać cynę lutownicą i nagrzewać opalarką czy stacją hotair ?
 
Tak to teraz wygląda :
 
 
Jak macie jakieś pomysły jak się za to zabrać byłbym bardzo wdzięczny.
 
Z góry dziękuję za pomoc w diagnozie.
 
Pozdrawiam
 

 

Edytowane przez edwinlodz
Link to post
Share on other sites

jak karta na gwarancji to wysyłaj bez żadnych chałupniczych robót. chłodzenia ma się nijak do karty i jeśli ona nie wstaje to mogła się ona spalić a w jakich okolicznościach tego nikt nie wie, jaki posiadasz zasilacz, do czego podłączony komputer? Listwa , bezpośrednio gniazdko? Korki wywaliło? 

Link to post
Share on other sites
 

 

Jak to radiator się odlutował od heatsinka? Skoro heatsink to po angielsku radiator? :D Najlepiej wstaw zdjęcie - z opisu wynika że bez interwencji serwisu się nie obejdzie jak w ogóle takie cudo uznają.

 

Tak to wygląda :

 

https://i.gyazo.com/c5ed15ef66ee6251526ef5f9159b179d.jpg


jak karta na gwarancji to wysyłaj bez żadnych chałupniczych robót. chłodzenia ma się nijak do karty i jeśli ona nie wstaje to mogła się ona spalić a w jakich okolicznościach tego nikt nie wie, jaki posiadasz zasilacz, do czego podłączony komputer? Listwa , bezpośrednio gniazdko? Korki wywaliło? 

Karta 2 miesiące po gwarancjii

 

Tak to teraz wygląda :
 
Edytowane przez edwinlodz
Link to post
Share on other sites

heh,pierwszy raz na oczy coś takiego widzę :/

 

musiała przez chwilkę być niewąska temperatura na rdzeniu

może zasilacz podał jakieś bandyckie napięcie na peg?

a skoro grafy system nie widzi to pewnie już po ptokach i lepienie tej biedy raczej nie ma sensu

Edytowane przez mufasa
Link to post
Share on other sites
Każdy pisze, ze niemożliwe a jednak się stało.

Karta nie były nigdy grzebana nawet jeszcze pasty nie wymieniałem bo do tej pory wszystko było ok . 

Kartę rozebrałem już na części pierwsze nic nie jest uszkodzone na oko a przy takich temp powinno być niejedno popalone czy chociaż utopione a wszystko wygląda 100 % ok .

 

MSI nie odpisuje nic a nic jakoś mnie to nie dziwi w 1080 od MSI ten "system mocowania" jest ulepszony przez dwie blaszki i śrubkę które trzymaja to razem.

 

Swoja droga to jakas totalna masakra robić to w ten sposób nigdy więcej nic od MSI .

 

Zaraz będę próbował to połączyć. Planuję to dać na 220 do piekarnika wygrzać wyciągnąć i dogrzac opalarką.

 

Sama opalarka nagrzewa cały radiator nie dopuszczając do nagrzania miejsca docelowego do punktu topnienia . 

 

Wydaje się ze to jedyny sposób.
Link to post
Share on other sites

Nie głupi pomysł, choć ciężko to teraz będzie połączyć, ale piekarnik jak najbardziej, też pierwszy raz widzę takie coś, tu wygląda to tak jakby została uszkodzona czapka rdzenia, chłodzenie powinno odejść samo i pomiędzy nim powinna być pasta termo, a tu Ciepłowody jakby były do niego przylutowane.

Link to post
Share on other sites

Jak żyję, czegoś podobnego nie widziałem.

 

Spróbuj skombinować jakikolwiek inny, pasujący system chłodzenia, nawet sporo słabszy - wtedy wepnij do kompa i sprawdź, czy w ogóle wyświetla obraz.

 

Chociaż sądząc po tym, jak to jest uwalone, to pewnie GPU miał skok do ponad 100+ i poszedł z dymem.

Jestem pod wielkim wrażeniem partactwa firmy MSI.

Link to post
Share on other sites
Tak więc mały update. Udało mi się zlutować radiator i jest sprawny nie idzie na siłe tego odlutować.

 

Po skręceniu jak odpalałem nic się nie działo kompletnie.

 

Próbowałem stację hot air z topnikiem na rdzeniu i teraz po włożeniu karty mam beepy ale nie na brak karty czy problem z kartą tylko na CPU error O_o .

 

PC normalnie działa z innym GPU więc to nic innego niz GPU ale dziwne ze beepuje na CPU error.

 

Ma ktoś jakiś pomysł ?

Link to post
Share on other sites

Na pewno cpu error? Jaka płyta i jakie beepy?

 

Przypuszczam, że karta uwalona jednak, bez awarii to w ogóle nie powinna się nagrzać na tyle, żeby to w ogóle było możliwe. PUBG robi dziwne rzeczy z obciążaniem grafiki, na różnych kartach zauważono, że potrafią się zagrzać mocniej niż w jakiejkolwiek innej grze czy syntetycznych testach (sama też to zauważyłam), ale nawet biorąc to pod uwagę to jest kilka stopni maks i w normalnych warunkach karta po prostu zbije zegary tudzież się kompletnie wyłączy, żeby uniknąć takich katastrofalnych efektów jak odpadające radiatory.

 

W internetach się tylko raz przewinął podobny problem wyklucza też fakt, że jest to jakiś problem konstrukcyjny czy jakości zastosowanego lutu.

 

Jedyne co możesz jeszcze spróbować to montaż jakiegoś coolera zamiennego, bo o ile zgrzanie się mogło udać, to niewykluczone, że jednak przewodność cieplna nie jest zachowana i po prostu czip się rozgrzewa za szybko. Raczej wątpię, ale spróbować nie zaszkodzi. Nawet jakiś stockowy cooler na trytytki na chwilę powinien dać radę, przynajmniej do POSTa i wyświetlenia pulpitu.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...