Skocz do zawartości

Używana karta graficzna do Phenom X4 965 BE


Recommended Posts

Kumpel ma kompa z tym prockiem i planujemy tchnąć w niego nowe życie za 500 zł, żeby pograł sobie np w Pubg albo Ring of Elysium.

 

Aktualnie: Procesor Phenom X4 965 BE (planuje podkręcić tak do 3.8 Ghz)

Ram: Już załatwiona 8 Gb 1333 CL9

Zasilacz: XFX Core PRO 450W

Płyta: gigabyte GA 970 A

 

Planuje dodać SSD 120 gb + np używaną kartę graficzną + chłodzenie

Widzę na YT, że z takim GTX 960 nie wygląda to źle, i te 60-70 fps w grach jest.

 

Jaką kartę maksymalnie, żeby nie było bottlenecka i czy zasilacz podoła?

Link to post
Share on other sites

nie warto siedzieć już na Phenomach bo nie mają odpowiednich instrukcji, moim zdaniem lepiej sprzedać ten procesor za ~120-140zł i kupić FX 8300 w okolicach 200zł używkę, dopłata niewielka więc jest sens to zrobić

 

RAM mam nadzieję 2x4GB

 

i do tego właśnie GTX 960 4GB lub 1050Ti

Link to post
Share on other sites

nie warto siedzieć już na Phenomach bo nie mają odpowiednich instrukcji, moim zdaniem lepiej sprzedać ten procesor za ~120-140zł i kupić FX 8300 w okolicach 200zł używkę, dopłata niewielka więc jest sens to zrobić

 

RAM mam nadzieję 2x4GB

 

i do tego właśnie GTX 960 4GB lub 1050Ti

Kurcze to już więcej kombinowania, ciekawe czy ktoś kupuje te procki stare xd

 

Ramy jakie mamy to: 1x8 gb gr 1333  i 2x2 gb HyperX 1600        xdd

 

Chodzi, żeby było jak najtaniej, a żeby mu pubg chodził :D

Link to post
Share on other sites

jak ktoś buduje po taniości PC do multimediów to Phenoma weźmie, czy do jakiś starszych gier

 

1x8GB + 2x2GB kompletnie niezrozumiale, bo Dual Channel to ważna sprawa w grach, powinno być 2x4GB lub 4x2GB

 

nie gwarantuję, że na tym procku (Phenom) rozgrywka w PUBG będzie komfortowa

 

możecie wziąć tego 960 lub 1050Ti, sprawdzić jak gra działa i później zdecydować czy upgrade proca jest potrzebne

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

@Up Nie będzie, Pubg pięknie potrafi rozłożyć na łopatki nowsze 4-rdzeniowce, a co dopiero zabytkowego Phenoma :/

 

Między 4 a 6/8 wątków w Pubg jest przepaść wydajnościowa i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to kiedykolwiek zmienić.

 

i7-2600 (bez k) to najtańszy sensowny procek do komfortowego grania w ten tytuł, w parze z gtx 960 4GB jest już bardzo przyzwoicie.

Link to post
Share on other sites

2x2 gb HyperX 1600

Dokupiłbym kolejne 2x2 gb HyperX 1600 koniecznie tej samej firmy i z identycznymi parametrami, o ile da się jeszcze takie gdzieś znaleźć.

 

Chodzi, żeby było jak najtaniej, a żeby mu pubg chodził 

PUBG to w miarę nowa gra. Tak po prawdzie, to potrzeba by mocniejszego pieca żeby przyzwoicie chodziło. Przydałby się GTX 1060 6GB + i5 8600 (bez K) gdyby była kasa. To jest wydatek 1100zł procesor, 1200zł karta, 500zł płyta, 300zł 8GB ram, czyli wyskakuj z 3000 złotych. Budżet przekroczony 6 razy.

 

i7-2600 (bez k) to najtańszy sensowny procek do komfortowego grania w ten tytuł

To oznacza wymianę płyty głównej czyli więcej kosztów na które autora raczej nie stać. Zastanowiłbym się nad wsadzeniem AMD FX-8350 lub AMD FX-8370 do starej płyty i GTX 960 4GB, wszystko używane. Jednak to wydatek 500 + 300zł. SSD bym sobie odpuścił całkiem, bo lepszy procesor i karta da o wiele większego kopa niż SSD i granie na zabytkowym sprzęcie.

 

Moim skromnym zdaniem dokładając tylko 500zł do starego komputera i potem grając w nowsze gry będzie nie tyle pokaz slajdów co serial w odcinkach, gdzie jeden odcinek to 1 klatka. Przydałoby się zwiększyć budżet chociaż do minimum 1000zł na ram, procesor i kartę.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Pubg potrzebuje (jak każda w miarę nowa gra multi) wysokich zegarów do wykrecenia dużych FPS średnich oraz 6/8 wątków co by te FPS'y nie leciały na pysk jak na ekranie robi się Hiroshima.

 

Ryzen 1700 ma niższe zegary względem Intela (o te 800-1000 MHz) więc średni FPS jest niższy niż na takim np 4690k @4.6 GHz, ale i5 ma większe dropy przy zadymie podczas gdy Ryszard trzyma poziom blisko średnich.

Link to post
Share on other sites

No nie wiem. Patrze na testy na YT i całkiem nieźle to wygląda w takiej konfiguracji jak wam mówię. Na szczęście mam opcje przetestować z 1050 Ti i 16 gb ram więc sprawdzimy jak to będzie chulać :D

 

Wiesiek 3 :  https://www.youtube.com/watch?v=MmHfmrPMfgQ&t=26s

Pubg(teraz lepsza optymalizacja jest): https://www.youtube.com/watch?v=cQqkmvZIKeM

GTA 5: https://www.youtube.com/watch?v=7ymtybJTKLs

Dokupiłbym kolejne 2x2 gb HyperX 1600 koniecznie tej samej firmy i z identycznymi parametrami, o ile da się jeszcze takie gdzieś znaleźć.

 

PUBG to w miarę nowa gra. Tak po prawdzie, to potrzeba by mocniejszego pieca żeby przyzwoicie chodziło. Przydałby się GTX 1060 6GB + i5 8600 (bez K) gdyby była kasa. To jest wydatek 1100zł procesor, 1200zł karta, 500zł płyta, 300zł 8GB ram, czyli wyskakuj z 3000 złotych. Budżet przekroczony 6 razy.

 

To oznacza wymianę płyty głównej czyli więcej kosztów na które autora raczej nie stać. Zastanowiłbym się nad wsadzeniem AMD FX-8350 lub AMD FX-8370 do starej płyty i GTX 960 4GB, wszystko używane. Jednak to wydatek 500 + 300zł. SSD bym sobie odpuścił całkiem, bo lepszy procesor i karta da o wiele większego kopa niż SSD i granie na zabytkowym sprzęcie.

 

Moim skromnym zdaniem dokładając tylko 500zł do starego komputera i potem grając w nowsze gry będzie nie tyle pokaz slajdów co serial w odcinkach, gdzie jeden odcinek to 1 klatka. Przydałoby się zwiększyć budżet chociaż do minimum 1000zł na ram, procesor i kartę.

 

@Up Nie będzie, Pubg pięknie potrafi rozłożyć na łopatki nowsze 4-rdzeniowce, a co dopiero zabytkowego Phenoma :/

Między 4 a 6/8 wątków w Pubg jest przepaść wydajnościowa i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to kiedykolwiek zmienić.

i7-2600 (bez k) to najtańszy sensowny procek do komfortowego grania w ten tytuł, w parze z gtx 960 4GB jest już bardzo przyzwoicie.


Pubg potrzebuje (jak każda w miarę nowa gra multi) wysokich zegarów do wykrecenia dużych FPS średnich oraz 6/8 wątków co by te FPS'y nie leciały na pysk jak na ekranie robi się Hiroshima.

Ryzen 1700 ma niższe zegary względem Intela (o te 800-1000 MHz) więc średni FPS jest niższy niż na takim np 4690k @4.6 GHz, ale i5 ma większe dropy przy zadymie podczas gdy Ryszard trzyma poziom blisko średnich.

Ja mam ryzena 3 1200 i 1050 Ti i mam średnio 70-100 fps na niskich. W multi tylko na takich detalach gram we wszystko.

Link to post
Share on other sites

A ja na świeżo postawionym systemie u kuzyna (gtx 1060 3 GB + i5-4690k bo mam tu przypadek chronicznej alergii na kolor czerwony :/) i jest ~90 FPS w 1080p (mix med + high, zasięg widzenia 2. od końca) ale widziałem już spadki poniżej 40 kl/s...

 

U siebie przy tej samej karcie jest praktycznie identyko FPS średni (Rysiu @4.2 GHz) ale nie widziałem spadków poniżej 70?

Link to post
Share on other sites

A ja na świeżo postawionym systemie u kuzyna (gtx 1060 3 GB + i5-4690k bo mam tu przypadek chronicznej alergii na kolor czerwony :/) i jest ~90 FPS w 1080p (mix med + high, zasięg widzenia 2. od końca) ale widziałem już spadki poniżej 40 kl/s...

 

U siebie przy tej samej karcie jest praktycznie identyko FPS średni (Rysiu @4.2 GHz) ale nie widziałem spadków poniżej 70?

Warto poustawiać sobie odpowiednio w panelu sterowania Nvidia i odpalić jakiś poradniczek na yt "Pubg fps boost". U mnie to taki must have jak gram w multi gry. Każdy fps się liczy. Myśle, że zdarzają się <70, tyle że ja gram wszystko na low. Polecam nową giere Ring of Elysium. Darmowy pubg. Od piątku serwery eu są.

Link to post
Share on other sites

wydawac kase na gre ktora i tak umiera, nonsens. Nie jestem zwolennikiem Fortnite i kur*** mnie strzela jak slysze o tej grze ale moze pograj z nim w to? na phenomie i 1050Ti bedzie dzialac. Tak miedzy nami nie ma co pchac w stary sprzet kupe kasy bo to szkoda. Czasami sie sam zastanawiam czy dobrze zrobilem przesiadajac sie z i5 4690k na i7 4790k, czy nie lepiej bylo odrazu isc po 8600 do sklepu. Plyty 4letnie z chipem Z97 to taki sam kosz co nowe pod i5 8600... Tylko ten ram.

Link to post
Share on other sites

wydawac kase na gre ktora i tak umiera, nonsens. Nie jestem zwolennikiem Fortnite i kur*** mnie strzela jak slysze o tej grze ale moze pograj z nim w to? na phenomie i 1050Ti bedzie dzialac. Tak miedzy nami nie ma co pchac w stary sprzet kupe kasy bo to szkoda. Czasami sie sam zastanawiam czy dobrze zrobilem przesiadajac sie z i5 4690k na i7 4790k, czy nie lepiej bylo odrazu isc po 8600 do sklepu. Plyty 4letnie z chipem Z97 to taki sam kosz co nowe pod i5 8600... Tylko ten ram.

No pubg jeden z moich gorszych zakupów. Lepiej mi się gra w darmowe Ring of Elysium. A fortnite wg mnie porażka totalna dla dzieci xd

Link to post
Share on other sites

Mnie również grafika totalnie zniechęca do Fortnite (plus małpi skill potrzebny żeby jednocześnie skakać, strzelać i budować), a w Pubgu wqrwia mnie kosmicznie jak bardzo niedopracowana jest ta gra (szczególnie w obliczu kosmicznej kasy, którą ludzie w to nadal pompują).

 

@Ares, jaki masz tak na prawdę problem z ramem? Jeżeli faktycznie masz totalnie niski budżet, to wymienisz swój DDR3 na 2 x 4 GB 3200/16 lub 3000/15 praktycznie bez dopłaty.

 

https://www.x-kom.pl/p/263000-pamiec-ram-ddr4-patriot-8gb-3000mhz-viper-4-cl16-2x4gb.html

Link to post
Share on other sites

Mnie również grafika totalnie zniechęca do Fortnite (plus małpi skill potrzebny żeby jednocześnie skakać, strzelać i budować), a w Pubgu wqrwia mnie kosmicznie jak bardzo niedopracowana jest ta gra (szczególnie w obliczu kosmicznej kasy, którą ludzie w to nadal pompują).

 

@Ares, jaki masz tak na prawdę problem z ramem? Jeżeli faktycznie masz totalnie niski budżet, to wymienisz swój DDR3 na 2 x 4 GB 3200/16 lub 3000/15 praktycznie bez dopłaty.

 

https://www.x-kom.pl/p/263000-pamiec-ram-ddr4-patriot-8gb-3000mhz-viper-4-cl16-2x4gb.html\

 

Niby tak, ale ja nie jestem czlowiekiem cierpliwym i musialbym miec odrazu cos bo tego potrzebuje na codzien. Wiec musialbym w ten sam dzien sprzedac i kupic sprzet.

Link to post
Share on other sites

Takie coś też da się ogarnąć (teoretycznie). Doświadczenie pokazuje, że jeżeli chcesz coś sprzedać szybko to musisz zejść z ceną. Dajesz dobry opis, zdjęcia i cenę niższą o 20-30 pln niż najniższa jaką w danej chwili możesz znaleźć na allegro i towar schodzi.

 

Tak było z PC kuzyna (6700k, Z170, 16GB 2666 ram). Wystawił z rana krótką aukcje na wszystkie podzespoły jak i na zestaw, ja mu ogarnąłem opis z wyraźnym info, że cena nie podlega dalszej negocjacji (bo i tak była najniższa na Alle). Wszystko zeszło przed powrotem z pracy - wieczorem zamawiał zestaw na Ryszardzie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...