Skocz do zawartości

Prędkości dysku m.2 Plextor - zaniżone?


Recommended Posts

Jak już pisałem w poprzednim wątku - udało mi się rozwiązać problem z instalacją systemu dzięki pewnemu użytkownikowi  :)

 

Po odpaleniu i instalacji systemu jednak przetestowałem go programami - prędkości wydają się być ciut niższe od obiecywanych - 1400/1100 gdy obiecane jest 2300/1300? Czy tak ma być ew. coś znowu musze ustawić? Może wgrać jakieś sterowniki? A może trafiła mi się wadliwa sztuka i wysłać na reklamację? (mam jeszcze 3 dni za zwrot).

 

Zastanawiam się czy nie lepiej było wziąć zamiast niego Samsunga 970 EVO 512 GB który ma po tysiaku na odczycie i zapisie więcej. Tylko odstrasza mnie lekko TLC, a wykonuję sporo operacji na duuużych plikach video 4k60fps....

 

x565rzd.png

 

edit: zauważyłem, że dysk nie pracuje  w pelni swojej możliwości na PCI 3.0 x4 tylko x2... dlaczego i jak to zmienić?

płyta: AsRock z370 Pro4

Edytowane przez SzachMat
Link to post
Share on other sites

 

 

Zastanawiam się czy nie lepiej było wziąć zamiast niego Samsunga 970 EVO 512 GB który ma po tysiaku na odczycie i zapisie więcej. Tylko odstrasza mnie lekko TLC, a wykonuję sporo operacji na duuużych plikach video 4k60fps....

 

Byłem święcie przekonany, że 970 EVO jest na kościach MLC. :cry: Chciałem kupić ten dysk, jednak w tej sytuacji zdecydowanie odpada. Jak wygląda sytuacja z 860 EVO, bo Ceneo pokazuje, że wersje 250/500GB są na TLC, a wersja 1TB na MLC. Prawda to? Jest gdzieś wiarygodna rozpiska ze specyfikacjami poszczególnych dysków?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...