Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ta płyta główna nie obsłuży tego procesora. Musisz mieć coś na z370. Jeżeli chodzi o procesor za 100 zł więcej masz i5 9600k który jest nieco wydajniejszy i ma lutowany IHS. Pamięci bym zmienił na 2 x 8 gb, chyba, że masz zamiar w najbliższym czasie dołożyć kolejne 16gb w jednej kości

Jest możliwość dołożenie trochę do tych 6k?

 

.

Edytowane przez Gomiv
Link to post
Share on other sites

Nieopłacalny SSD na kościach TLC, Pure Power 11 w tej cenie nie oferuje nic ciekawego, dość ciepła obudowa jak na zestaw z CPU pod OC i RTX 2070., który wypada gorzej niż tańszy Armor, do tego te 16GB RAM w jednej kości to strzał w wydajność.

 

http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-w-dziale-komputery-zestawy-komputerowe/

Link to post
Share on other sites

Wymienię płytę na z370, przy procesorze prawdopodobnie zostanę, bo wg testów różnica jest marginalna a różnica w cenie to 100zł. Pamięci wymienię na 2x8. Gtx 2070 od gigabyte wybrałem, bo jest mniejszy i pasował mi do tej obudowy. No i armor wcale nie jest tańszy tylko droższy, przynajmniej w xkomie. W czym armor wypada lepiej? I jaki zamiennik za ssd i obudowę w podobnej cenie? Przy czym obudowę chciałbym w podobnym stylu. Dosyć cichą i bez zbędnych dodatków, ale ładną.

 

EDIT

Poprawiłem trochę zestaw - https://www.x-kom.pl/lista/w2k9dgwzk

Budżet trochę przekroczony, ale myślę, że to udźwignę. Co o tym myślicie?

Edytowane przez greatwhitedope
Link to post
Share on other sites

SSD na TLC, nadal ten sam nieopłacalny zasilacz, 9600K wyjdzie podobnie cenowo. Enthoo Pro to fajna obudowa, ale przedni wentyl jest cholernie głośny i raczej bym nie brał bo można dostać taniej równie przewiewne skrzynki.

 

1 x Intel Core i5-9600K /3.7GHz, 9MB, LGA1151, BOX/1 x SilentiumPC Grandis 2 XE14361 x MSI MAG Z390 TOMAHAWK /intel Z390, LGA1151/1 x Gigabyte GeForce RTX2070 WF3 8GB DDR6 256bit1 x A-Data SU900 512GB SATA3 (560/525MB/s) 3D MLC NAND1 x Fractal Design Meshify C (Black)1 x Seasonic FOCUS Plus 550W Gold1 x Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper

6098zł
 
9600K z lutowanym IHSem na Z390, RTX 2070 w dobrej cenie, SSD 512GB na MLC, dużo lepszy elektrycznie zasilacz Seasonica, w pełni modularny, półpasywny tryb pracy, 10 lat gwarancji. Całość w dobrze wykonanym Fractalu z piwnicą na PSU.
 
Bez OC w tej samej cenie wyjdzie i7 8700 na tańszej płycie Z 370 i z Fortisem 3.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...