Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Tak jak w temacie, zastanawiam się nad wymianą mojego i5 6600k na coś bardziej wydajnego i lepiej współgrającego z moim GTX 1080 bo w pewnych momentach po prostu karta się nudzi. Posiadam taki zestaw jak w sygnaturce. 

Budżet jakim dysponuje to max 1200 zł. Zastanawiałem się nad wymianą na i7 7700k ale ceny mnie trochę odstraszają więc szukając u konkurencji i po wyprzedażach znalazłem ryzen 5 2600 za 600 zł i moje pytanie brzmi czy taka zabawa wgl jest opłacalna względem wydajności ogólnej i w grach głównie? Cobyście polecili? Czy może lepiej zostać jeszcze i poczekać na nowe procki lub spadek cen intela? 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy w budżet wliczasz też nową płytę główną, ale ja bym czekał albo zwiększył budżet, tak by dorwać i7-9700K. Mam [email protected] i momentami się poci, ale jak popatrzysz na benchmarki, to nawet różnica między i7-9700K, a i5-6600K nie jest strasznie duża: https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-6600K-vs-Intel-Core-i7-9700K/3503vs4030 ,ale jednak co 8 rdzeni to nie 4.

Między i5 6600K, a i7 7700k , to już bliżej 10-15% https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-7700K-vs-Intel-Core-i5-6600K/3647vs3503

Edytowane przez Adiqq
Link to post
Share on other sites

Coś ściemniasz że nie wystarcza Ci twój obecny komputer  ;)  Jeśli się mylę to doinwestuj w dodatkową pamięć aby sumarycznie mieć 16 GB i po twoich problemach. A co do Rydza,,, Ja bym się na twoim miejscu naprawdę zastanowił czy warto zmieniać całą platformę dla nowości. No chyba że tego potrzebujesz dla zasady bo mania zakupowa AMD powstała.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

Jeśli karta się nudzi to pewnie grasz w FHD. Zmień monitor na 2K.

Jeśli ceny 6700k i 7700k Cię odstraszają, to lepiej mieć kasę na upgrade, kiedy faktycznie będzie to upgrade, a nie kosmetyczna zmiana.

Możesz też sprzedać mobo i 6600k i kupić mobo+8600k. W zależności ile taki upgrade by kosztował mogłoby to się opłacać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...