Skocz do zawartości

który procesor lepszy


Recommended Posts

witam
posiadam taki sprzęt
zasilacz antec vp-pc 500w
grafika gtx 750ti

procesor i3 6100
pamieć ram good ram ddr4 2133mhz (4 i 8gb)
plyta główna msi h110m pro d
wymieniać będę kartę graficzna na gtx 1060 6gb a przy okazji do niej chce wymienić procesor
i teraz pytanie który będzie lepszy bardziej opłacalny I7 6700 używany czy nowy ryzen 5 1600x i jednocześnie myślę by zmienić chłodzenie ze spartana na fere albo fortisa
wymiana płyty głównej i procesora wychodzi w podobnej cenie a nawet i taniej niż kupno i7
komputer służy do filmów neta oraz do grania
który z nich będzie lepsza inwestycja?
z góry dziękuje za odpowiedz
pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W Xkom podobnież ma być na BF R5 2600 po 600 pln - moim zdaniem lepszy deal niż 1600x. Skylake to już zamknięta platforma i o ile i7 jeszcze się jakoś broni, o tyle pytanie jak długo jeszcze. Poza tym, cena strasznie wywindowana jest na rynku wtórnym.

Link to post
Share on other sites

to akurat wiem od jakiś paru miesięcy patrze za i7 używana ale jak widzę ceny koło 1000 złotych to nie bardzo się opłaca
a morele może też się pojawią jakieś ciekawe promocje i na inne cześć zestawu
dla tego czekam na BF by kupić wszystkie częsci wtedy powinno wyjść taniej
a to jak będzie r5 2600 w takiej cenie to wtedy go kupie
a jak wygląda współpraca z tym gtx?

Edytowane przez desspo
Link to post
Share on other sites

Ten konkretny modele jest głośny i ciepły więc trzeba mu dopomóc "ręcznymi" ustawieniami, ale za to tani.

 

BF5, 1080p @Ultra (DX11): 20% szybszy

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_battlefield_v_wymagania_sprzetowe_nie_zabijaja?page=0,10

 

Tu masz test przekrojowy dosyć porównywalnego modelu (też głośny i ciepły):

 

https://www.techpowerup.com/reviews/XFX/Radeon_RX_590_Fatboy/32.html

Link to post
Share on other sites

 

 

RX590 jest wydajniejszy od GTX1060 6GB średnio o ~10%

 

pobór energii dla całej platformy:

  • GTX1060 ~ 230W,
  • RX590 ~ 330WBWfX.gif

 

Temperatura i głośność, głównie zależą od jakiego producenta tego radeona kupisz,

ale i tak 590'tka będzie cieplejsza o 10-20'C, gdzieś te 225W TDP musi się ulotnić w atmosferze  :D

Link to post
Share on other sites

no własnie 100W więcej wychodzi i tylko 10% czy to jest opłacalne?
a do tego mam słabo wentylowana budę więc to też może byc problem
i czy zasilacz da rade przy takiej karcie?


no własnie 100W więcej wychodzi i tylko 10% czy to jest opłacalne?
a do tego mam słabo wentylowana budę więc to też może byc problem
i czy zasilacz da rade przy takiej karcie?
a do tego karty amd nie lubią się z procesorami amd (tak przynajmniej mowia na internecie)

Link to post
Share on other sites

Bierz 1060 6GB, świetna karta - do 50 stopni wiatrak w ogóle się nie włącza przynajmniej w moim modelu inno3d, pobór mocy przy przeglądaniu netu to jakieś 8-10 W. Myślę że przy klatkarzu rzędu > 60 fps jakieś 10-15 klatek w tą czy w drugą nie robi różnicy, a na prądzie zaoszczędzisz na pewno. Ja kupiłem używkę z gwarancją ponad rok. Zapłaciłem 599 zł :D

Link to post
Share on other sites

na pewno będzie 1060 z jakiej firmy to sie okaże jak wejdą promocje i czy jakaś będzie w niej

i takie pytanie mam jeszcze czy opłaca się zamiast r5 2600 brać r7 1700 (jakby była w promocji)

oraz czy najtańsza płyta główna starczy pod te procesory?

I r5 2600 w promocji skonczyły się po 10

Edytowane przez desspo
Link to post
Share on other sites

Czekaj, wziąłeś mobo na chipsecie A320? W takim razie upewnij się, że będzie ona miała zaktualizowany bios, bo na tym z 2016 roku R5 2600 ci nie ruszy - dopłata za update Biosa zaś podnosi koszt płyty do poziomu, w którym dostałbyś już normalna płytę B350 lub budżetową B450.

 

Ta sama płyta z chipsetem B350m [240 pln]:

 

https://www.net-s.pl/produkt/plyta-asrock-ab350m-hdv-amd-b350-ddr4-sata3-m2-usb30-pcie30-am4-matx-690474;20-c-10

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...