Skocz do zawartości

Xeon-y i i7-9XX 32nm na GA-X58A-UD7.


Recommended Posts

Witam.

 

Proszę o 100% informacje.

 

Czy dany procesor Xeon L5638, będzie pracował z daną MOBO?

 

MOBO wybrałem: GA-X58A-UD7.

24 phase power S-1366.

2xLAN RJ-45

SATA-3

USB 3.0

Przynajmniej jedno PCI zwykłe - na kartę TV pod kablówkę - mam.

 

W instrukcji MOBO (PDF) jaką ściągnąłem ze str. GIGABYTE podano QPI: 4.8GT/s, 6.4GT/s. To są tylko dwa transfery, czy zakres transferu?

A procesor, który na niej chcę umieścić [60W, 32nm, 6core, S-1366] posiada QPI 5.86 GT/s. Czy ten procesor obniży transfer do 4.8GT/s? Jeśli tak, to kupię już i7-9XX ale tylko 32nm.

 

W specyfikacji MOBO znalazłem opis innego Xeon-a: W3680 3.33GHz 12MB Nehalen 32nm B1 130W!!! 6.4GT-s FA. Jednak pobór mocy/prądu jest bardzo duży.

 

Jaka będzie relacja/różnica porównawcza pomiędzy 5-cioma procesorami Intela: i7-9XX (tylko 32nm - 970/980X/990X), a tymi Xeonami L5638 [32nm, 60W] i W3680 [32nm, 130W]? Jaki bedzie najlepszy, a jaki najgorszy na tej MOBO (wydajność)?

 

RAM.

MOBO ma obsługę (XMP).

Sprawdziłem jaki RAM dobrać do tej MOBO.

Dla szybszej pracy będzie liczyć się jak najniższe CL i jak największa pojemność (w TRIPLE). 6GB/12GB/18GB/24GB.

Dlatego cząstotliwość nie będzie miała takiego znaczenia. Ponieważ 1600MHz, są to podkręcone 1333MHz. a cena przy większej pojemności (dla SYSTEMu 64-bit) jest już odczuwalna przy całej cenie zestawu. Zatem zakup skupie na częstotliwości 1333MHz z jak najniższym CL. Myślę, że CL 7 bedzie OK. Ponieważ już przy CL 6 kości potrafią być już bardzo niestabilne - nawet te ze seryjnym CL6.

Napewno chcę kupić jednostronne kości pamięci - jesli mi się takie uda.

Jeśli znajdę kości w niskiej cenie o cz. 1600MHz z CL7, to takie kupię. Jednak jestem nastawiony na 1333MHz z CL7.

Rozważam zakup GoodRAMów z Polski lub Kingston-a (choćby chińskiego, ale z wieczystą gwarancją).

Proszę mnie poprawic jesli mylę się.

 

System 64-bit Win 7 Ultimate.

 

Dyski: 2 x SSD w RAID - najkrótrzy czas odczytu (dla systemu i dla NIS 2011). Albo rozważam dysk (1szt.) na PCI-E. Ale one są na 4x (dla użytkownika domowego cena porównywalna z 2-ma SSD najszybszymi na rynku) lub na 8x (ale te to już do serwerów i już sporo droższe). Z czasem chcę kupić 2ie grafiki i zrobić wodne chłodzenie (ze zmiana zasilacza na mocniejszy), więc rozpatruję dyski SSD na SATA-3 z najkrótrzym czasem odczytu. Jednak czas zapisu na dysku na PCI-E jest kuszący przy cenie porównawnywalnej z 2-ma SSD np. Plextora 2 x 64GB.

 

Zadanie powyższego sprzętu, to ciągła praca na stałym IP. Pobieranie z Europy filmów i zdjęć z mojego aparatu cyfrowego i kamery FullHD. Przy jednoczesnym podglądzie Internetu (poczta, dokumenty - ogólnie biurowe rzeczy) przez domowników w domu w Polsce.

 

Czekam na odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

 

Z poważaniem

 

Przemysław Wiśniewski

tel. kom.: +48 504-540-029

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Może i nie dam odpowiedzi na Twoje pytania, ale czy jesteś pewien iż potrzebna Ci tak mocna jednostka? Ściąganie zdjęć i praca biurowa to nie są rzeczy dla których została zaprojektowana ta platforma. To ma być stacja robocza o ogromnej mocy.

 

Zaznaczyłeś także że pobór prądu jest ważny dla Ciebie, tak więc nie zastanawiałeś się nad np. Core i3 które pobierają bardzo małe ilości prądu?

 

Xenony to procesory serwerowe, zazwyczaj z "lepszego" kawałka krzemu od produktów przeznaczonych do zastosowań nie-serwerowych. Dzięki temu mogą (ale nie muszą!) pobierać mniejsze ilości prądu, oraz lepiej się podkręcać.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Proszę o 100% informacje.

 

Czy dany procesor Xeon L5638, będzie pracował z daną MOBO?

 

MOBO wybrałem: GA-X58A-UD7.

 

 

NIE BĘDZIE pracował bo ta płyta nie obsługuje tego modelu procoesora XENON.

 

DZIWIĘ się, że w ogóle o to pytasz ! :o

 

Przecież na stronach producenta płyty głównej GIGABYTE jest napisane jak wół jakie to procesory obsługuje ta płyta i można to samemu sprawdzić w 5 sekund. :wariat:

 

Tak to trudno zrobić ? Tylko wtedy jesteś pewien na 100 % wiarygodności informacji a nawet na 200 %.

 

Jeśli ten model procesora nie występuje na liście obsługiwanych procesorów to niestety nie posiada oficjalnego wsparcia z naszej strony.

 

Co może KAŻDY sprawdzić samemu na stronach internetowych GIGABYTE. :pajac:

 

Czyż nie tak ? :menda:

 

A może to jakaś tajemna wiedza tylko dla wtajemniczonych i zdradziłem jakieś tajemnice, że to każdy może oglądać strony internetowe GIGABYTE...i innych stu tysięcy producentów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...