Skocz do zawartości

Przesiadka z E5200 na Q6600


Recommended Posts

Witam!

Myślę o przesiadce z mojego starego i leciwego E5200 na jeszcze bardziej stary i leciwy Q6600 ;p. Otóż mam wrażenie iż procek na taktach 3,4(więcej nie ma sensu bo przy 4,0 nie było zbytniego wzrostu wydajności) troszkę ogranicza też leciwego radka 4850 :(. Czy jest sens wymieniać owy procesor(jego oczywiście też podkręcę na podobne takty) czy jednak mija się to z celem bo różnica będzie minimalna ?. Płyta główna to Gigabyte GA-EP35C-DS3R.

Myślałem o przesiadce na AM3+ jednak średnio mi się chce wydawać kasę bo w sumie większość śmiga mi na full ;p.

Oczywiście Q6600 G0 bo będzie kręcony :P

Mile widziane osoby, które doświadczały podobne sytuacje.

Link to post
Share on other sites

Raczej nie myślę o wymianie całego sprzętu, a raczej procesora więc powiedzmy że 400zł bo w takich cenach oscyluje Q6600 ;p.

Co do sprzętu(choć nie wiem czy się komuś przyda xD)

Procek: E5200 @ 3,4Ghz

Płyta: GA-EP35C-DS3R

RAM: OCZ Reaper 1066 4GB

Zasilacz: Chieftec 600W

Karta: Sapphire Radek Hd4850

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Tr0tyl mialem bardzo podobna sytuacje wiec co nieco moge powiedziec :)

po pierwsze sekcja zasilania na tej plycie w zupelnosci wystarczy!!! mialem q6600 wykreconego na 3,4Ghz nas plytce glownej gigabyte ga-p35-ds3l (4 fazy zasilania) i wszystko chodzilo w porzadku... w tym momencie mam gigabyta ga-ep35-ds4 i tego procka wykreconego na 3,5 (a sekcja zasilania jest niemal identyczna jak w twojej)

Pamietaj ze wielkim problemem tego procka sa dosc wysokie temperatury tak wiec obowiazkowo przy oc musisz miec porzadne chlodzenie i dobrze wentylowana obudowe.

ja przesiadlem sie z dual cora e6500 tykajacego zegarem 3,8 i po przesiadce roznica w wydajnosci byla bardzo wyraznie odczowalna. :D

jezeli nie zraza Cie nadmierne grzanie sie proca i duze zapotrzebowanie na prad to smialo mozesz go kupowac.Jest to leciwa konstrukcja ale dalej ma powera.pod wzgledem wydajnosci smialo moze konkurowac z owiele nowszymi jednostkami.

pozdrawiam mazi12435 8)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...