Skocz do zawartości

Jaki Cooler do i9 9900k[300~~]


Recommended Posts

Hej,

 

Mam tego potwora w budzie Fractal R3 z legardanym Mugenem 2 i powiedzieć,że daje rade to nadużycie szukam czegoś co się zmieści i nie zrujnuje mi budżetu

 

cały konfig:

 

i9 9900k

MSI Z390 Tomahawk

G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16

Zotac 1080 mini

Seasonic 750w

 

Planowałem tu zamontować NHD14/D15s, ale teraz nie wiem już co robić  w miedzy czasie be  quiet wyskoczyl z Dark rock 4 .Jakiś pomysł ? Fractal R3 ma maks 165mm ale to już na limicie Jedynie  co mi przychodzi do głowy to be quiet i noctua

Edytowane przez Daedalus
Link to post
Share on other sites

Zrób test z otwartym bokiem obudowy, bo osobiście obstawiam, że to ona w znaczy sposób podnosi temperatury - zwłaszcza jeśli masz tylko fabryczną baterię wentylatorów. R3 ma bardzo mocno przyblokowany front, więc wentylacja nie jest najlepsza. Do tego ten 1080 mini od Zotaca nie należy do chłodnych kart, więc jeszcze bardziej podgrzewa wnętrze.

 

Mugen 2 powinien dać radę - w jednym z moich starych kompów dawał radę z i7-980X bez specjalnych problemów, a to też była spora grzałka.

Link to post
Share on other sites

Wentylator jest sprawny problem jest taki ze musiałem go zamontować na tyl a nie na przód jak to się zwykle robi bo nie mógłbym zamontować ramu (liczyłem sie z tym, ale temperatury rzędu 78c podczas grania to nie szczyt moim marzeń a taki AVX to throttling w sekunde) 

 

Ogólnie rozkład wentylatorów jest taki:

 

2 na przodzie 1 tył (wszystkie silent wings 3 120mm) Taki układ dawał rade dopóki siedział sandy bridge i ram był niski - teraz nie mogę normalnie wentylatora od chłodzenia zamontować naprzeciwko ramu bo nie ma jak i to wszystko się kisi

Edytowane przez Daedalus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...