Skocz do zawartości

Dysk SSD na SATA czy na M.2 Nvme dla gracza?


Recommended Posts

Witam, otóż zbliża się Black Friday a w związku z tym jakieś tam przeceny pewnie będą... (może się trafi coś ciekawego)

 

 

I tutaj pytanie. Jako gracz (który szuka dysku, by wrzucić sobie pare gierek do szybszego ładowania) - ogólnie nic specjalnego... (mam już jeden dysk SSD - GoodRam Iridum Pro 240gb pod system)

 

Warto kupić dysk np. na M.2 Nvme i nagrać na nim system, a GoodRama zostawić do gierek?

 

czy będzie różnica w takim dysku m.2 nvme w działaniu windowsa? czy czegokolwiek?

 

Czy warto w ogóle tyle płacić?

 

Jest obecnie promocja na ADATA XPG SX950U który można kupić za ok. 190zł (240gb)

 

Czy po prostu zostawić GoodRama co mam pod System, a kupić jakiś zwykły pod SATA dysk SSD na gry?

 

Co myślicie i co polecacie?

Link to post
Share on other sites

W takim użytku prawie nie zauważysz różnicy miedzy ssd nvme a zwykłym pod AHCI... 190zł za 240GB ssd na TLC i kontrolerze SM to nie jakaś super promocja. Do gier pawie wszystko będzie dobre

Nie będzie w ogóle różnicy na takim dysku w szybszym (jeszcze szybszym niż na obecnym SSD na SATA) różnicy?

 

Nie odczuję tego?

 

W grach też szybszego ładowania nie będzie niż na tym SSD?

Link to post
Share on other sites

max kilka sekund, a w innych 0, zależnie od gier, jest trochę testów w internecie, możesz poczytać. 

 

Oczywiście mimo to zachęcam do kupienia czegoś lepszego, no ale wiadomo, raczej tego nie zauważysz... 

 

Jeżeli nie warto takiego SSD na M.2 pod system i gry, to co polecasz z SSD na SATA?

 

Najlepszy stosunek ceny do jakości. Bo jeżeli to tylko ma być do gierek to szczerze mi wisi, jaki to będzie dysk...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...