Skocz do zawartości

Zestaw pod Adobe (głównie Photoshop) 9-10K


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Hej,

Przymierzam się do zmiany kompa. Głównie Photoshop, Illustrator, Indesign. Praca w kilku aplikacjach na raz. Sporadycznie 3d. Zależy mi na stabilnej, cichej i w miarę chłodnej konfiguracji. W obudowie powinno być miejsce na instalację 6 HDD. Proszę o ewentualną sugestię chłodzenia CPU. Kompa nie będę podkręcał.

 

Procesor Intel Core i7-9700K

Płyta główna ASRock Z390 TAICHI

Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4 4x16GB, 3000MHz, CL14

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB

Dysk SSD Samsung 960 Evo 1TB M.2 PCIe

Obudowa PHANTEKS PHANTEKS Enthoo Luxe Big-Tower

Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 650W

 

Bardzo proszę o opinie i sugestie.

Link to post
Share on other sites

Przy braku OC zakup 9700K nie ma sensu. Patrząc jeszcze na cenę w morele prawie 2500 zł, to w ogóle od tego uciekać. 

Chyba naprawdę szykują ceny pod BF. Dysk SSD 1TB M.2 ale na kościach TLC. Dodatkowo brak dysku pod scratch pod PS'a. 

Chłodzenie WF na 1060 też do najcichszych nie należy jak stawiasz na kulturę pracy. 

 

CPU 8700 którego można dostać za 1700 zł. Co prawda 100 zł drożej wersja pod OC 8700K. 

Płyta to i tańsza Z370 w cenie do 600 zł na spokojnie ogarnie. Tomahawk, SLI Plus od MSI. 

Jeżeli chodzi o dyski to tutaj pozwoliłbym sobie na mała rewolucję. 

 

M8PEG / M8PEGN 240 GB - system i soft

M8PEG / M8PEGN 512 GB - roboczy

IRDM Pro Gen 240 GB - scratch co by nie katować śmieciami dobrych dysków wyżej 

 

Ciche chłodzenie GPU, Palit Jetstream a jeszcze ciszej MSI Gaming. Tam tylko bez żadnych dopłat do iksów itp.

Chłodzenie to i Dark Rock 4. Zasilacz to i wersja 550W spokojnie styknie. Z obudów można zerknąć jeszcze na Define R6. 

Link to post
Share on other sites

Przy braku OC zakup 9700K nie ma sensu. Patrząc jeszcze na cenę w morele prawie 2500 zł, to w ogóle od tego uciekać. 

Chyba naprawdę szykują ceny pod BF. Dysk SSD 1TB M.2 ale na kościach TLC. Dodatkowo brak dysku pod scratch pod PS'a. 

Chłodzenie WF na 1060 też do najcichszych nie należy jak stawiasz na kulturę pracy. 

 

CPU 8700 którego można dostać za 1700 zł. Co prawda 100 zł drożej wersja pod OC 8700K. 

Płyta to i tańsza Z370 w cenie do 600 zł na spokojnie ogarnie. Tomahawk, SLI Plus od MSI. 

Jeżeli chodzi o dyski to tutaj pozwoliłbym sobie na mała rewolucję. 

 

M8PEG / M8PEGN 240 GB - system i soft

M8PEG / M8PEGN 512 GB - roboczy

IRDM Pro Gen 240 GB - scratch co by nie katować śmieciami dobrych dysków wyżej 

 

Ciche chłodzenie GPU, Palit Jetstream a jeszcze ciszej MSI Gaming. Tam tylko bez żadnych dopłat do iksów itp.

Chłodzenie to i Dark Rock 4. Zasilacz to i wersja 550W spokojnie styknie. Z obudów można zerknąć jeszcze na Define R6. 

Dzięki za podpowiedzi.

i7 9700 rzeczywiście cena nie zachwyca. Trochę się boję i7 8700 ze względu na temperatury. Czytałem na forach że mocno się grzeje. Chodzi mi też po głowie Ryzen 2700 ale Photoshop lepiej się odnajduje na Intelu (mniej rdzeni, wyższe taktowanie), ewentualne odczekanie do premiery Zen2. Jeśli chodzi o scratch to sorki nie napisałem, ale chcę wykorzystać SSD Samsung 500GB ze starego zestawu. Co do grafiki to mógłbyś polecić jakąś cichą w dobrej cenie? Chyba nic powyżej 1060, bo Photoshop i tak mocno nie wykorzysta różnicy.

M8PeG 512GB wrócił do starej ceny 900zł, nie warto, taniej jest szybszy Samsung 970 Pro.

MSI Gaming to ciągle ~1400zł, czyli używany GTX 1070TI.

Dziękuję za podpowiedz,

1070TI to fajna karta, ale nie chcę używanej (zestaw jest na lata i nie chce się narażać na ewentualne wizyty w serwisie lub wymianę) dodatkowo Photoshop tylko w ułamku wykorzysta różnicę mocy między 1060

Link to post
Share on other sites

 

 

Trochę się boję i7 8700 ze względu na temperatury.

I7 8700 nie ma żadnych problemów z temperaturami, to wymysł oszołomów AMD którzy tego CPU w rękach nie mieli. Mam kilka osób z tym CPU i w dobrze wentylowanej obudowie podczas renderingu gdzie CPU pracuje niemalże na maxa nie przekracza 70 stopni.

Nowego i7 8700 dostaniesz już za 1650zł a na allegro jeszcze taniej.

 

 

 

Co do grafiki to mógłbyś polecić jakąś cichą w dobrej cenie? Chyba nic powyżej 1060

Palit JS/SJS/Gainward Phoenix/MSI Gaming do 1300zł. 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Trochę się boję i7 8700 ze względu na temperatury

 

Dasz chłodzenie zamiast boxa i żadnych problemów nie będzie.  

Jak już idziesz w 9700K to idź i też w jego OC. Tylko nie bierz go w cenie jakiś 2500 - 2600 zł bo można go dostać za 2000 zł z małym hakiem. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...