Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

post w imieniu kumpla który ma pewne problemy z działaniem PC. Otóż występują u niego krótkie (1-2s) freezy w losowych momentach gry. Oto specyfikacja:

 

AMD Ryzen 5 1600 3,6GHz BOX (YD1600BBAEBOX) + SilentiumPC Fera
MSI B350 Tomahawk
Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CL15 (HX430C15PB3K216)
Palit GTX1060 6GB JetStream
Toshiba P300 1TB 3,5" (HDWD110UZSVA)
Adata SP920 120
SilentiumPC Vero L2 500W
SilentiumPC Regnum RG4
Windows 10 Home 64bit
 
Wgrany najnowszy BIOS (na wcześniejszym to samo), wgrane najnowsze sterowniki (czysta instalacja, na wcześniejszych to samo). Problem występował też przed zmianą karty (poprzednia GTX660). Temperatury w normie. Wykluczam raczej dropy z powodu doczytywania danych bo problem występuje nawet w grach które są na SSD.
Ogólnie kwestia jest taka, że podczas gry w różnych momentach kolega ma krótkie freezy trwające od 0.5s do 2s.
 
Próbowałem mu pomóc znaleźć problem (stery, BIOS, temperatury, restart ustawień BIOS, skan kompa), ale nic nie pomogło.
Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

SMART podrzuci jak wróci z pracy, NV Experience niezainstalowane.

Zapomniałem dodać, pod GTXa ma podpięte dwa monitory FHD, jeden po HDMI a drugi DVI. Gry odpalone w fullscreenie a nie oknie

SMART:

SSD:

https://i.imgur.com/Iu1QHlf.png

 

HDD:

https://i.imgur.com/lDcJyjw.png

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Na podpietym tylko 1 monitorze tez ma te freezy ?

W normalnym uzytkowaniu tez wystepuja  zaciecia czy tylko w grach ?

Smart dysku HDD wyglada w porzadku, natomiast jesli chodzi o tego SSD to ma dosc duzo bledow odczytu.

Zrob dla tego SSD jeszcze w HDTune "Error scan" - koniecznie z ODZACZONĄ opcja "Quick scan".

Mozesz jeszcze profilaktrycznie sprobowac wymienic kabel SATA oraz podpiac SSD do innego gniazda na plycie glownej.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Hej,

Podpinam się pod temat. Udało Ci się znaleźć rozwiązanie? Mam identyczny problem i... identyczny zasilacz. Podejrzewam właśnie go, bo jak występuje freeze to i zasilacz jest znacznie bardziej słyszalny (buczy/słychać went. głośniej). Próbowałem dosłownie wszystkiego i został mi już tylko zasilacz pod lupą niestety nie mam jak podmienić go na inny - jedyna opcja to kupno nowego. Szukając inf. o tym zasilaczu i problemach z nim trafiłem właśnie na Twój topic.

 

Daj znać, będę bardzo wdzięczny.

Edytowane przez j0k3rA
Link to post
Share on other sites

Profile X.M.P w bios włączone ? Z jakiego programu antywirusowego korzystasz bo soft tego typu potrafi podobne problemy stwarzać. Wyłącz aktywne osłony antywirusowe na czas testów. W menadżerze zadań Windows(Ctrl+Alt+Del) zakłada Wydajność sprawdź ilość uruchomionych procesów systemowych(Procesy). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...