Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

Planuje zakup dysku SSD 500gb w formacie M.2, no i tyle wiedzy z mojej strony na ten temat, dlatego pisze na forum, aby zaczerpnąć od większego grona informacji.

Posiadam płytę MSI Z97 GAMING 3, Windows 7 64bit Pro, razem z kupnem nowego dysku ssd chce również kupić nowy system Windows 10.

Na SSDku planuje trzymać system oraz kilka gier.

Czytałem o tym że dyski w formacie M2 mają różne wymiary tu pytanie czy na tej płycie sam dysk wejdzie bez problemu i czy w pełni będę mógł korzystać z dobrodziejstw tego dysku biorąc pod uwagę wiekową płytę główną? Doczytałem że moja płyta ma 1 slot PCIe 3.0 x16 gdzie zapis/odczyt dysku nie będzie maksymalny.

Interesujące mnie modele:
 
https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-970-evo-500gb-pcie-x4-nvme-mz-v7e500bw-4160128/
https://www.morele.net/dysk-ssd-western-digital-wd-black-500gb-pcie-x4-nvme-wds500g2x0c-4160456/

Link to post
Share on other sites
Interesujące mnie modele:

czym się kierowałeś je wybierając? 

 

 

czy w pełni będę mógł korzystać z dobrodziejstw tego dysku biorąc pod uwagę wiekową płytę główną?

 nie, nie wykorzystasz, bo płyta ma złącze M.2 co co prawda wspiera NVMe, ale ma prędkość 10Gb/s. Co gorsza masz tylko jeden slot PCI-e 3.0, więc jedyna alternatywa to ratowanie się przeplotką PCI-e -> M.2.  Lecz i tak możesz ją wpiąć tylko w PCI-e 2.0 x4 co przez chipset idzie...  czyli masz 1600MB/s realnie, lub ok 800-900MB/s jak w M.2 na płycie wsadzisz, rezygnując z przeplotki PCI-e M.2. 

 

 

 

 

Czytałem o tym że dyski w formacie M2 mają różne wymiary tu pytanie czy na tej płycie sam dysk wejdzie bez problemu
  tu nie ma problemów. 
Link to post
Share on other sites

Sugerowalem sie opiniami w sklepach internetowych, pewnie to zle podejscie pod wzgledem zakupu takiego sprzetu. Dziekuje uprzejmie za wartosciową odpowiedz, w takim razie czy jest sens na zakup przejsciowki (jak tak to jakiej? ) oraz dysku na M2 kosztem nizszej wydajnosci czy zakup dysku na SATA z nizszym zapisem i odczytem w porownaniu do dysku na M2 z ograniczona wydajnoscia wynikajaca ze slabej plyty?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...