Skocz do zawartości

Finalna ocena zestawu prosze o pomoc


Recommended Posts

oto co wybrałem :

 

Procesor:Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX Cena:739zł

Chłodzenie Procesora:Scythe Mugen II Rev.B Cena:169zł

Pamięć RAM:Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3 Cena:165zł

Płyta Głowna:AsRock P67 PRO3 B3 Cena:420zł

Karta Graficzna:MSI GeForce GTX 570 Twin Frozr II/OC 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI Cena:1249zł

Dysk Twardy:Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 Cena:190zł

Obudowa:Antec 300:250zł

Zasilacz:Seasonic M12II-620 620W 80 Plus Bronze Cena:349zł

 

Zamiast chlodzenia ktore podalem nie wiem czy nie lepsze bedzie : Scythe Yasya

i nie jestem pewny co do zasilacza , myslalem rowniez o : corsair 650w series hx

co o tym sadzicie ?

i jeszcze plyta glowna : asrock ktory podalem czy moze : MSI P67A-C45

Link to post
Share on other sites

1. Bierz MSI P67-G45 jest 20zł droższa, a ma już 2x PCI-E x16. Jak nie to bierz ASrocka.

2. Zasiłke bierz Seasonica

3. A chłodzenie bierz Yasya bo jest mniejsza i wydajniejsza os Mugena. W podobnej cenie masz też Zalman-a Quiet, zastanów się nad nim.

4. Obudowę weź Silentium PC Gladius 800

Link to post
Share on other sites

Procesor:Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX Cena:739zł

Chłodzenie Procesora:Scythe Yasya

Pamięć RAM:Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3 Cena:165zł

Płyta Głowna:MSI P67-G45

Karta Graficzna:MSI GeForce GTX 570 Twin Frozr II/OC 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI Cena:1249zł

Dysk Twardy:Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 Cena:190zł

Obudowa:Antec 300:250zł

Zasilacz:Seasonic M12II-620 620W 80 Plus Bronze Cena:349zł

 

 

teraz zestaw wyglada tak tylko mam kilka pytan jeszcze : odnosnie zasilacza czy ten jest wystarczajaca mocny i nie jestem pewien czy bede mial dostep do tego seasonic wiec jesli nie to czy ten corsair bedzie dobrym zamiennikiem ? i buda zostaje antec 300 na pewno

Link to post
Share on other sites

3. A chłodzenie bierz Yasya bo jest mniejsza i wydajniejsza os Mugena.

Mugen jest lepszy - zobacz przy jakich obrotach pracuje Yasya.

Alternatywnie dla Mugen'a, może być ten Zalman Quiet albo Silentium Fortis (jest najtańszy, a różnica w wydajności niewielka i nie zajmuje tyle miejsca).

 

Budę też już bym brał w tej cenie wymalowaną w środku np. Gladius, CM 430 Elite.

Link to post
Share on other sites

Yasya jest wydajniejsza. A wcale nie jest głośna. Miałem okazje pracować na kompie, który miał Yasye i Q9550 i powiem ci, że była cicha w porównaniu z moim Zalmanem Extreme, cociaż i on nie jest jeszcze bardzo głośny, chociaż potrafi taki być.

 

@edit

Masz tutaj testy. Yasya jest lepsza o jakieś 3-5 stopni

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 11143.html

Link to post
Share on other sites

Scythe Mugen lepszy bo przy niższych obrotach uzyskuje podobna wydajność co Yasya, a gdy ustawimy obroty wentyla tak jak Yasya to Mugen powinien byc o te 2 stopnie lepszy.

Zasilacz zostaje Seasonic, a płyte brałbym MSI, ale to z własnych upodobań nie patrząc na specyfikacje obu płyt.

Link to post
Share on other sites

Jak nie planujesz CF to AsRock - na oko wygląda, ze ma lepszą sekcję zasilania, ale to najlepiej sprawdzić porównując temp. w testach.

Co do chłodzenia, ja bym brał Fortis (jakieś 120zł) i za resztę kasy dodatkowy cichy wentyl - http://www.proline.pl/?p=EMX+TB+SILENCE+120MM - stock'owy przełożyć jako wyciągający i na min. obroty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...