Skocz do zawartości

Karta graficzna do 700zł


Recommended Posts

Witam, potrzebuję porady. Sprawa wygląda tak, że mam dosyć stary już zestaw:

 

AMD Phenom II X4 B35, 12GB RAM, GF GTX 650

Zasilacz Tagan piperock TG500-BZ

 

Chciałbym na nim pograć w gry takie jak GTA 5, Witcher 3, Dirt 4 w FHD przynajmniej na medium.

Obecnie Dirt 4 oraz GTA 5 na minimalnych są płynne, ale za to prezentują się kiepsko. Witcher 3 niestety nawet na minimum chodzi słabo. Mimo, że komputer to staroć, wydaję mi się, że wąskim gardłem jest tu karta graficzna i to właśnie ją chciałbym wymienić na coś lepszego. Budżet jakim dysponuję to maksymalnie 700zł. Rozważam następujące opcje:

 

1) nówka 1050ti

+ na pewno będzie spory skok wydajnościowy w stosunku do gtx 650

 

2) używana 1060 3gb

+ można dostać na allegro modele nawet za 650zł

+ do tego mające jeszcze kilka lat gwarancji,

+ jest sporo wydajniejsza niż 1050ti,

- ale też bierze i więcej prądu, a nie jestem do końca przekonany czy mój zasilacz ją uciągnie (wklejam tabliczkę znamionową zasilacza),

- czy w ogóle na swoim sprzęcie odczuję różnicę pomiędzy 1050ti, a 1060 z uwagi na bottleneck, który na pewno wystąpi?

- no i jest jeszcze to ryzyko kupienia zajechanej karty pokoparkowej/popiekarnikowej, której żywotność będzie skrócona. Niby mam w takim wypadku możliwość skorzystania z gwarancji producenta, ale wiadomo, że wolałbym tego uniknąć.

 

ehb3x0P.jpg

Link to post
Share on other sites

Wszytko nie, bo ten Tagan jeszcze spokojnie ogarnie.

 

Plyta, proc i ram to min 1200 pln, sensowna karta to gtx 1050 za 400 pln - do wymienionych gier 1088p medium wystarczy. Razem z 1500-1600.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi panowie. Niestety budżet mam obecnie ograniczony i ani na nową platformę, ani na konsolę nie wystarczy (zresztą nie mam nawet tv by móc ją do czegoś sensownego podłączyć).

Kupię 1050ti i dam znać jak tam przyrost klatek w wyżej wymienionych grach :) Jak będzie bardzo słabo to następnym celem w przyszłości będzie wymiana płyty, procka i ramu.

Edytowane przez mokil
Link to post
Share on other sites

Zakupiłem 1050ti więc tak jak wspominałem, daję znać jak się sprawuje. Przyrost klatek w trzech wcześniej wymienianych przeze mnie grach okazał się znaczny.

Dirt 4 na wysokich działa płynnie, GTA 5 na średnio wysokich, a największą metamorfozę przeszedł Witcher 3, który z totalnie niegrywalnej padaki nawet przy najniższej rozdzielczości i ustawieniach minimalnych na gtx 650, teraz działa płynnie na średnich w full hd.

Także z zakupu jestem bardzo zadowolony. Trochę żałuję nawet, że nie kupiłem używanej 1060 3gb, ale niestety zabrakło funduszy na zasilacz, a z obecnym wolałem nie ryzykować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zakupiłem 1050ti więc tak jak wspominałem, daję znać jak się sprawuje. Przyrost klatek w trzech wcześniej wymienianych przeze mnie grach okazał się znaczny.

Dirt 4 na wysokich działa płynnie, GTA 5 na średnio wysokich, a największą metamorfozę przeszedł Witcher 3, który z totalnie niegrywalnej padaki nawet przy najniższej rozdzielczości i ustawieniach minimalnych na gtx 650, teraz działa płynnie na średnich w full hd.

Także z zakupu jestem bardzo zadowolony. Trochę żałuję nawet, że nie kupiłem używanej 1060 3gb, ale niestety zabrakło funduszy na zasilacz, a z obecnym wolałem nie ryzykować.

w gta5 i wieśku 3 jak zmienisz nawet na jakiegoś i5 2400 to dostaniesz dodatkowo jakieś 20-30 fps boosta ;) (sam kiedyś miałem pii x4 i po zmianie na intela w gta5 był szok )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...