Skocz do zawartości

wymiana i5 750 na xeon 3470


Recommended Posts

Witam posiadam juz starego i wysluzonego kompa i nie mam kasy niestety na wymiane calej platformy . gry pokroju Assassin's Creed Origins czy forza 3 poprostu maja zaciecia i to szczegulnie w assasinie  w bt 1 mam spadki klatek jak gram na mapie z 64 graczamia . I tu mam pytanko czy wymiana i5 750 na xeon x3470 cos da ??? Licze ze bedzie chociarz stabile 30 fps bez tych zaciec przez kture nie da sie grac . Na allegro xeon chodzi  do max 200 zl i to moge jeszcze zainwestowac 

 

PLYTA GLOWNA - ASUS  P7P55D CHIPSET P55

KARTA GRAFICZNA GIGABYTE 1060 3GB 

ZASILACZ COOLERMASTER 650 W 

RAM 8GB 1333MHZ

Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3

Moze ktos z Was wymienial kiedys z i5  750 na xeon 3470 i moze cos doradzic 

Edytowane przez cacabda
Link to post
Share on other sites

a może po prostu i7 860 ? masz płytę P55, dorwiesz i7 860 za ~170zł, podkręcisz do 3,8-4Ghz i będzie to sensownie wyglądać

RAM mam nadzieję 2x4GB


a i jeśli masz i5 750 na fabrycznych zegarach (niekręconego) to nie dziwię się, że wydajność jest kiepska

te procesory pokazują pazur dopiero po podkręceniu

Link to post
Share on other sites

jeśli masz 4x 2GB to może być

na tej płycie można podkręcić zarówno RAM jak i procesor - jeśli tego nie zrobisz wydajność będzie kuleć

to są stare części i tylko OC poprawia tutaj sprawę

RAM do 1600 oraz Xeon 3,8-4Ghz dla wszystkich rdzeni, mam nadzieję że nie masz Spartana serii LT

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Ostatnia deska ratunku za mala kase i moze ktos mi go podkreci  :).... Niestety skuszony kilkanascie lat temu nie wedzialem ze intel zmienia podstawki jak rekawiczki ... a mialam wybór  intel i5 750 vs AMD Phenom II X4 965 ...Niesety zle wybralem 

Edytowane przez cacabda
Link to post
Share on other sites

Juz zamuwilem wiec lipa kogos tak wystawic ...zreszta ja zakupilem x3470 z mala gwarancja rozruchowa. i jak sie sprawuje w grach ???

Swojego ustawiłem na 3ghz bo płyta nie za specjalna i z drugiej strony nie potrzebuje więcej bo i tak to nic nie da w moim przypadku. Gram tylko w WOT, pełne ustawienia w fullhd przy gtx 770 i to karta jest wąskim gardłem, a nie procesor

Link to post
Share on other sites

@@jakub1t

To fakt wot nie jest asz tak wymagajacy , a karta ma juz troche czasu . u mnie niestey bt1 przy 32 gracza jest stabilny i grywany ale jak juz wchodze na serwer 64 players  to sie zaczynaja zacne spadki i to napewno wina procesora mysle ze x3470 ustabilizuje fps na akceptowalnym poziomie.

@@mufasa,

moze i tak ale juz nieche wiecej i nie mam zbytnio

kasy na inwestycje :) Za 110 zl x3470 z przesylka z polski to dobry dill .Wiem ze tytuly AAA nie beda chodzic w 60 fps ale mysle ze bedzie duzo lepij niz z i5 750 .Teraz to juz po tym upgrade  to zostaje wymiana calej platformy 

Edytowane przez cacabda
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...