Skocz do zawartości

Zasilacz czy co?


Recommended Posts

Hej,

 

Od kilku dni gdy włączam jakąś grę komputer mi się po pewnym czasie wyłącza bywa to różnie raz po 30min a raz po 3h. O dziwo PES 2011 mi działa. WTF? (Nie wyłącza się).

 

1. Sprawdzałem pamięć MemTest'em.

2. Do zasilacza puki co nie zglądałem. (230W)

3. Może to kurz bo komp ostatni raz odkurzany był całe wieki temu.

4. Czasami słychać głośną pracę komputera

 

Liczę na pomoc. Pozdrawiam

 

Konf kompa:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4800+

GIGABYTE GA-M61PME-S2

GeForce 9800 GT

Zasilacz 230W

Link to post
Share on other sites

Włącz OCCT na test zasiłki, jak to ona to bez przynajmniej BSOD'a się nie obędzie , i sprawdź jeszcze temperatury na procu ( nie wiem jak to teraz jest, ostatnio nie przegrzałem proca,ale przy pewnej temperaturze może się po prostu wyłączyć żeby się nie spalić...) , ale napewno 230w , twoja karta to coś koło 100 wat + procek 70-80w i do tego reszta to wychodzi "na styk"...

Link to post
Share on other sites

Ano popatrz, nie spotkałem prędzej takiej zasiłki :D. No ale mimo to, wygląda mi to na zasilacz do poziomej budy, zresztą nawet jest napisane, że to do komputerów ThinkCentre. Jakoś wątpię, żeby takiego zasilatora miał kolega :P. Poczekajmy na jego wypowiedź.

Link to post
Share on other sites

Jeśli zakładasz, że przyczyną jest zasiłka to podaj chociaż jej moc, model, markę.

 

Jeśli nie odkurzałeś kompa od wieków, no to zabieraj się za to już. Możliwe, że procek się grzeje z tego kurzu. Pamiętaj, że jak zdejmiesz boxowy cooler to będziesz musiał ponownie posmarować procka pastą termoprzewodzącą, jeśli nie masz takowej to po prostu przedmuchaj tam gdzie jest kurz, bez demontażu chłodzenia.

 

Core Temp, pobierz i odpal. Zobacz temperatury.

Link to post
Share on other sites

Dawid, ale jeżeli cooler jest uszkodzony/źle założony lub coś w tym stylu, to naprawdę jest ogromna różnica. Ja jak mojego kompa kupiłem to właśnie miałem uszkodzony cooler, i pod obciążeniem robiło się 90 stopni, od razu mi wymienili na gwarancji, i teraz mam max 60 stopni po 45 minutach orthosa @ 3.46ghz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...