Skocz do zawartości

Wymiana podzespołu


Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam kadłubka (Clevo P170SM) o specyfikacjach:

 

-procesor i7 4700mq
-ram 16gb dual 2133mhz
-dwa dyski twarde 500 gb sshd i 1000 gb hdd
-karta grafiki gtx 780m 4 gb ddr5

 

Jako, że jest to kadłubek to łatwo jest w nim grzebać. Ostatnio wróciłem do grania, na tapetę poszedł Fallout 4 i niestety lapek nie jest w stanie utrzymać płynności. Wcześniej w tym roku próbowałem grać w Far Cry 5 i niestety wydajność była dość słaba. Czy macie jakiś pomysł co można byłoby wymienić, żeby lapek dostał boosta? Wydaje mi się, że wymiana karty graficznej by pomogła tylko pytanie - na jaką?

Edytowane przez Sensei01
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, wymieniasz kartę i wszystko będzie płynnie działać. To jaką kartę to zależy tylko od twoje budżetu (karty do laptopów chodzą po kosmicznych cenach). To co mogę ci doradzić to szukaj GTX bez dopisku "M". Są to karty o wiele bardziej zbliżone wydajnościowo do tych desktopowych. Z tego co pamiętam to pierwszy GTX bez dopisku "M" to był 980 (ale uważaj bo były również wersje M). Potem masz karty z serii 10xx. Tam wszystkie były bez dopisku M.

Link to post
Share on other sites

Chętnie bym celował w gtx980 bez m, ale skoro jest mocniejsza to pewnie generuje więcej ciepła, a nie wiem, czy wentylacja podoła. Przeszukuje allegro i trafiłem na pare kart w granicach 1000zł, ale wszystkie są używane i szczerze trochę się boję używek

 

Znalazłem taką "m", ale czy jest ona warta swojej ceny?
https://allegro.pl/karta-graficzna-gforce-980m-8gb-non-gsync-mxm-3-0b-i7643850694.html

Edytowane przez Sensei01
Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia, czy będą pasować, więc ocenę zostawiam Wam. Oferta sama w sobie ciekawa

 

Mój laptop:

http://www.mobilator.pl/pliki/clevo-p170sm-modularity.jpg

 

Laptop z posta:

csm_mars_20_7176b88fac.jpg

Edytowane przez Sensei01
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...