Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witojcie. Od pewnego czasu mam bardzo dziwne problemu z dyskami.

 

Konfiguracja dysków:

 

1. OCZ Vertex 2 - system

2. Raid0 (2 x Samusng 500GB F3)

3. WD 1TB na backup

 

Sprawa ma się następująco - wszystko chodzi cacy. Tyle że...raz na jakiś czas (czysta przypadkowość), system nie chce wstać, bo np nie ma pliku ntdlr.com. Albo innego. Albo jeszcze inszego. Uruchamia się narzędzie naprawy windows, nic nie znajduje, resetuje się. I działa bez problemu. Wszystkie dyski hulają aż miło.

 

Próbowałem różnych rozwiązań - ponowne postawienie macierzy, upgrade firmware w OCZ, ponowna instalacja systemu.

 

Jak na razie jest ok, działam na świeżym systemie. Ale musiałem na chwilę dzisiaj wyłączyć kompa żeby przełożyć grafę do innego slotu. Wyłączyłem, przełożyłem, włączyłem - przy uruchamianiu windy od razy wszedł do naprawy błędów. Oczywiście nie nie znalazł. Reboot. Pętla. Wkurzyłem się, wyłączyłem go na twardo - uruchomił się bez najmniejszego zająknięcia.

 

Czy ktoś ma może jakiekolwiek rady, sugestie ?

 

Będę szczerze wdzięczny za jakiekolwiek rozwiązanie :)

Link to post
Share on other sites

Hmm, otworzyłem budę raz jeszcze. Pozamieniałem pamięci portami, pozamieniałem dyski portami (metoda lotto), podociskałem wszystko co się dało...i jak narazie działa :D

 

A już byłem gotów zamawiać nowe mobo - zwłaszcza po przeczytaniu angielksich i polskich for odnośnie nowych biosów do mojej płyty. Zresztą, to rozwiązanie nadal wchodzi w grę.

Link to post
Share on other sites

Zdarzały mi się podobne 'strzały' , u mnie winowajcą był RAM i co najlepsze memtest wykrywał błędy dopiero po 30-40min.

 

Ważna sprawa to też mieć pewność co do kabli SATA... może się to wydać śmieszne, ale już zdarzyły mi się tego typu problemy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...