Skocz do zawartości

Ocena zestawu do programowania / gier 5K


Recommended Posts

Witam, 


chciał nu, złożyć komputer do pracy i gier w okolicach 5k:


  • Zastosowanie komputera: Programowanie (IntelliJ, inne ide) oraz nowsze gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ~5 000 zł 
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? Już
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Bardzo możliwe
  • Specjalne wymagania: System w cenie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: LG 22MP55 1920 x 1080 (FullHD)
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? HDD

 


Moje dwa zestawy (roznia sie w zasadzie tylko procesorem i5 vs i7):


 


https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=394622


 


https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=396930


 


Z góry dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

Hej,
 
Nie chciałbyś może zestawu na Ryzenie? sam programuje mocno i wirtualizuje i Ryzen spisuje się też bardzo dobrze :) plus Intela ma bardzo wysokie ceny.
 
Ryzen 5 2600 /3.4GHz, AM4, BOX/  - 719 zł
FOCUS Plus 550W Gold - 349 zł
16GB (2x8GB) 3200MHz CL15 Ripjaws5  - 879 zł
B450 Tomahawk /AMD B450, DDR4, AM4/ - 469 zł
Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC  - 249 zł

P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm - 175 zł

Fortis 3 HE1425 v2 - 149 zł

-----------------------------------------------  SUMA:  2691 zł

Ryzen 5 2600 pod OC, chłodzenie które na spokojnie schłodzi ten procesor, Tomahawk B450 z chłodną sekcją zasilania, 16 GB RAMu, i bardzo dobre PSU i reszta tak jak miałeś w tamtych zestawach. 

 

Karta graficzna i obudowa: zostaje ci 2309 zł

Obudowa to już twoje prefencję odnośnie wyglądu itp.

Karta graficzna: powinnien się wypowiedzieć kto bardziej się na tym zna, cena w tej chwili rtx 2070 to około 2700 zl za Armora, więc coś z Pascala: 1070Ti , choć lepiej dopłacić do 1080 ale wtedy już nie mieścisz się w budżecie. ale jak mówie, na pewno były już tematy w dziale z kartami na ten temat

 

Niekompetencja // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Właśnie składam siostrze podobny zestaw też dla programisty (sam jestem programistą siostra studiuje jeszcze) :

https://www.ceneo.pl/ssl-Zestaw/Ald-439e43dd62fb

 

Jednakże ona ma niższy budżet, na Twój polecałbym poniższy zestaw:
https://www.ceneo.pl/ssl-Zestaw/Benchmark-cac2a7120f27

Zestaw jest też typowo pod OC.
Ryzen 7 1700x 8 rdzeni 16 wątków pozwoli na dużą wielozadaniowość oraz można go podkręcić do stabilnych 4Ghz na 1.4V.
Pamięci Ripjaws 5 śą na IC Samsung B-Die dzięki czemu są podatne na podkręcania na podstawkach AM4.
GTX 1070 zapewni dobrą wydajność w grach a podkręcony ryzen nie powinien byc dla niego bottleneckiem.
Różnicę podczas kompilacji itd zrobi na pewno dysk SSD NVMe na M.2  :)
Jedynie nie jestem pewny zasilacza czy podoła zestawowi z GTX 1070 ale może ktoś jeszcze się wypowie :) Pozdrawiam

 

Niekompetencja // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Racja, jednakże można w tym zestawie wymienić tylko zasilacz i myślę że spełni wszystkie oczekiwania :) Z zasilaczem się zgodzę ale przygotowałem zestaw na szybko z zestawu który złożyłem dla siostry i w którym musiałem na czymś oszczędzić a że Vero M2 ma stabilne napięcia i nie będzie tutaj problemem to wybrałem właśnie ten :)
Do tego zestawu odpowiednie byłyby :

 

polecany przez Ciebie
FOCUS Plus 550W Gold
Be-quiet Pure Power L8 600W
lub mocniejszy Corsair RMx Series RM650x 650W 80 Plus Gold

 

Edytowane przez kawin
Link to post
Share on other sites

 

 

że Vero M2 ma stabilne napięcia i nie będzie tutaj problemem to wybrałem właśnie ten

Stabilne napięcia, w jednostce za ~200zł wątpliwej jakości?

 

 

 

Do tego zestawu odpowiednie byłyby

 

 

Be-quiet Pure Power L8 600W

Jaja sonie robisz? - on nie jest dostępny, a za ponad 300zł to jest Focus Gold 550W i sporo nowszych, stabilniejszych i cichszych jednostek w znacznie niższej cenie.

 

 

 

lub mocniejszy Corsair RMx Series RM650x

Nie wydaje mi się by dopłacanie kolejnych 100zł do jednostki, która przy takim zestawie jest mocno na wynos miała jakikolwiek sens.

 

Na szybko to możesz skorzystać z toalety, a nie doradzać innym jak wydać grube tys. zł.

Link to post
Share on other sites

Co do dopłacania to napisałem że mocniejszy , może nie napisałem że na wyrost więc za to przepraszam.
Do do Be-quiet to omyłkowo wpisałem zły model bo chodziło mi o be quiet! 600W Pure Power 10CM.
Wracając do Vero M2 to ma znacznie stabilniejsze napięcia niż sugeruje to cena.
I proszę o nie używanie porównań co do wydawania grubych tysięcy bo jeśli Twoim zdaniem się pomyliłem to tylko w przypadku zasilacza a mógłbyś mi to powiedzieć gdybym pomylił się choć z kilkoma elementami zestawu.
Sam zestaw był budowany dość długo i przyznam się bez bicia że spośród wszystkich komponentów najmniej jestem obeznany wśród zasilaczy właśnie. Ale proszę o nie ocenianie całego zestawu jak i jego dobory po jednym komponencie bo reszta jest dobrana bardzo rzetelnie i optymalnie pod względem wydajności jak i OC. Jednakże wiem że Ryzeny są prądożerne szczególnie 7 oraz przy podkręcaniu procesora , karty graficznej oraz RAM sam nie jestem pewny jaka moc będzie potrzebna pod maksymalnym obciążeniem.

Link to post
Share on other sites

@3ndurek - Czy jestes w stanie cos doradzic mieszczac sie w budzecie ok 5k?

 Czy moj zestaw bedzie dzialal (czy wszystko pasuje)? I czy nadaje sie do pozniejszej rozbudowy? 

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam

 

Stabilne napięcia, w jednostce za ~200zł wątpliwej jakości?

 

 

 

 

 

Jaja sonie robisz? - on nie jest dostępny, a za ponad 300zł to jest Focus Gold 550W i sporo nowszych, stabilniejszych i cichszych jednostek w znacznie niższej cenie.

 

 

 

Nie wydaje mi się by dopłacanie kolejnych 100zł do jednostki, która przy takim zestawie jest mocno na wynos miała jakikolwiek sens.

 

Na szybko to możesz skorzystać z toalety, a nie doradzać innym jak wydać grube tys. zł.

Link to post
Share on other sites

 

 

o do Be-quiet to omyłkowo wpisałem zły model bo chodziło mi o be quiet! 600W Pure Power 10CM.

Weź Ty już może nie doradzaj w kwestii zasilaczy bo masz o nich nikłe pojęcie. Model o którym piszesz to koszt 350zł, a za tyle jest Seasonic Focus Gold 550W, który jest od niego lepszy pod każdym względem, to PSU dwie półki wyżej. 

Stabilniejsze napięcia, dużo lepsza filtracja, cicha praca półpasywny tryb pracy do 50% obciążenia, w pełni modularny i 10 lat gwarancji. 

Jak się ma do tego ten BQ z zaledwie 3 letnią gwarancją, dużo gorszym środkiem, kondensatorami i brakiem trybu półpasywnego, nijak.

 

 

 

reszta jest dobrana bardzo rzetelnie i optymalnie pod względem wydajności jak i OC

Daleko temu zestawowi do optymalnego, 100zł taniej są na start szybsze kości na B-die Patriot Viper LED 3600MHZ 16CL. Kiepski SSD na TLC ze spadkami wydajności wraz z kończącym się buforem SLC i throttlingiem. Za 515zł jest dużo szybszy Plextor M8PeG 512GB na MLC z radiatorem. O PSU już pisałem, no i GPU, za tyle mamy GTX 1070TI z lepszym i cichszym chłodzeniem http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=60837

 

Co do 1700X na tej X370 to też tak nie do końca, w tej cenie łapiemy się praktycznie z Ryzen 2700 na B450.

Wisi temat, ale co tam lepiej walić nietrafnymi propozycjami http://forum.benchmark.pl/topic/273517-polecane-zasilacze-w-r%C3%B3%C5%BCnych-przedzia%C5%82ach-cenowych-2018/

 

@@Janusz666, zakup 8600K w cenie 9600K to absurd, nieopłacalny model zasilacza, Spartan LT nie nadaje się pod OC. 8700K za 2400zł to samo co w przypadku 8600K, nawet za 2000zł bo można za tyle go dostać to też kiepski interes.

 

HDD masz na złącze SATA?

 

Komputer głownie do gier czy pracy, a gierki tylko okazyjnie?, jakie konkretnie tytuły?

 

5000zł z systemem to max czy jesteś w stanie coś dorzucić? 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Mocno rozwazam gotowy zestaw z esc.pl, ale potrzebowal bym profesjonalnej oceny:

Z gory wielkie dzieki

 

Specyfikacja: Procesor: AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz Płyta Główna:  AMD A320M Pamięć RAM: DDR4 16GB (2x8GB) 2666MHz  Dysk SSD: 240GB Dysk Twardy: 2TB 64MB cache SATA600 7200rpm Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX1070Ti 8GB Karta sieciowa: 10/100/1000 Mbit/s Karta dźwiękowa: Realtec ALC887 Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Brozne Obudowa: SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black
Link to post
Share on other sites

Kiepskie MOBO, PSU wątpliwej jakości, obudowa piekarnik pod takie podzespoły. Zakup nowej 1070TI w cenie 2000zł nie ma sensu.

 

HDD masz

 

1 x AMD Ryzen 5 2600 /3.4GHz, AM4, BOX/1 x Plextor M.2 M8Pe 256GB (2000/900MB/s) MLC1 x SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black1 x MSI B450-A PRO /AMD B450, DDR4, AM41 x bequiet! PurePower 10 500W Silver1 x Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB1 x G.Skill 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis

2939zł
 
~200zł dopłaty
 
6 rdzeni / 12 wątków z opcją podkręcania, 16GB RAM 3000MHz w Dualu
Płyta z przyzwoitą i chłodzoną sekcją w formacie ATX
Szybki SSD 256GB na NVMe
Obudowa z coverem na PSU, szklanym oknem oraz trzema 120mm wentylatorami z regulatorem obrotów
PSU od BQ na topologii DC-DC z cichym wentylatorem i sporym zapasem mocy.
Windows w wersji BOX na pedrivie.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...