Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, ceny SSD idą w dół a w 2019 mają iść w dół jeszcze bardziej. Stąd stwierdziłem, że początkiem przyszłego roku zakupię drugi SSD a HDD pójdzie całkowicie pod backup/magazyn danych które niby nie są potrzebne ale nigdy nic nie wiadomo :) Myślę tutaj o czymś 500GB-1TB. Nie zależy mi to na topowej wydajności, głównie chce żeby nie sprawiał problemów (brak spadków wydajności z czasem lub przy zapychaniu danymi), był tani i oferował przyzwoitą wydajność.

Link to post
Share on other sites

Plextor m8peg 1 TB poniżej 1 tys. kupisz obecnie.

No chyba że nie pasuje ci m.2 nvme do płyty?

Jeśli NVMe to polecam Adata XPG SX8200 a jeśli kolega chce kupić z początkiem następnego roku to z początkiem Listopada startuje sprzedaż Adata XPG SX8200 Pro który jeszcze poprawia wydajność :) Sugerowana cena nowego to 800 zł za 1TB a 480 za 500Gb :)

Plextor bardzo dobry dużo lepszy niż jego następca m9peg :) Jednakże to juz 2 letni dysk a nowe tworzone w 3D NAND jednak robią różnicę :)

Edytowane przez kawin
Link to post
Share on other sites

microna M1100 1TB za 499zł kupisz, ale tak jak z sx8200 to jest TLC, czyli zwolni po zapełnieniu. 

 

(brak spadków wydajności z czasem lub przy zapychaniu danymi)
no to byś musiał wszystkie TLC-ki omijać...  

 

3D NAND jednak robią różnicę
gdyby dali MLC, zamiast TLC, to SX8200 Pro by wymiatał, bo prawdopodobnie jest na SM2262EN (tak się domyślam po specyfikacji), niestety samo 3D NAND nic nie daje, liczy się kontroler + kostki, a 3D NAND TLC to ciągle TLC, ciągle masz 3 strony w jednej komórce, zamiast 2-uch. 
Oczywiście to nie zmienia nic, że 
SX8200 Pro będzie topowym SSD z NVMe na TLC, bo kontroler ma naprawdę fajny (w połączeniu z buforem pseudoSLC może cuda pokazać w benchmarkach) 

 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zdecydowanie lepiej od M1100 ale już bym wolał wcześniejszą wersję na marvell-u MX300 1TB, od 600zł kupisz, nadal zwalnia, ale to jeden z lepszych SSD pod TLC. 


z nowych SSD 1TB do 600zł nie kupisz nic lepszego, a jak chcesz wydajności w 1TB SSD to Plextor m8peg 1 TB poniżej 1 tys. zabija całą konkurencję w cena/jakość/wydajność.  

Link to post
Share on other sites

są bardzo blisko jeśli o wydajność chodzi, wręcz bym ich nie rozróżniał, jedyna przewaga 860 evo, to minimalnie żywotniejsze kostki TLC, ale bym za to nie dał ponad 100zł różnicy, jak jest między nimi. A zresztą, ja wolę dołożyć połowę ceny i kupić coś na MLC, no ale to ja. 

Link to post
Share on other sites

Sam mam gry na moim goodramie

Polecam mieć je na ssd, ale... często i tak czekamy na innych graczy w grach multiplayer. W single player i tak będziesz zadowolony, że idzie to dużo szybciej... Warto mieć je na jakimkolwiek ssd, bez przesady jeśli chodzi o wydajność. Co najwyżej, jeśli mamy duuużo gier i zapchamy dysk do tych ~80% - który zwolni w tym momencie - wtedy lepiej mieć lepszy dysk.

Link to post
Share on other sites

 

 

A co zrobić żeby mieć bezpieczne dane, ale bez hdd w pc?
 
musisz mieć gdzieś backup, no chyba że to same gry itp co nie są ważne. 
A czy to będzie 2 SSD, czy chmura, obojętne, tylko bez HDD będzie to po prostu więcej kosztować. 

 

 

A na same gry jakby na tym micronie zainstalować, nadaje się taki dysk?
 nadaje, w grach niewiele różnic zobaczysz w porównaniu do 860 evo. 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Okej, załóżmy, że jestem burżuj i kupię 2x 1tb, (na jednym backup drugiego) to co wtedy z trwałością tych danych na "dysku back up"? Słyszałem, że wychodzi to gorzej niż na hdd, a moje dane są dla mnie istotne i nie chciałbym ich stracić.

Link to post
Share on other sites

są bardzo blisko jeśli o wydajność chodzi, wręcz bym ich nie rozróżniał, jedyna przewaga 860 evo, to minimalnie żywotniejsze kostki TLC, ale bym za to nie dał ponad 100zł różnicy, jak jest między nimi. A zresztą, ja wolę dołożyć połowę ceny i kupić coś na MLC, no ale to ja. 

Kupiłem jednak Samsunga 860 EVO 1TB bo cena poleciała w dół we wszystkich sklepach . Będą na nim raczej tylko gry . Tak że nie obawiam się że coś zdechnie . 

Link to post
Share on other sites

Okej, załóżmy, że jestem burżuj i kupię 2x 1tb, (na jednym backup drugiego) to co wtedy z trwałością tych danych na "dysku back up"? Słyszałem, że wychodzi to gorzej niż na hdd, a moje dane są dla mnie istotne i nie chciałbym ich stracić.

To na dane kup HGST Ultrastar 1TB HA210 za 359 zł lub wersje 2TB za 489.

Najlepszy dysk obecnie chociaż drogi 2mln MTBF, 5lat gwarancji. Opracowany do przebiegu rocznego 550TB. Oraz ma system antywibracyjny w czasie rzeczywistym.

"Latency Average (ms)
4.2
Interface Transfer Rate (MB/sec, max)
600
Sustained Transfer Rate (MB/sec, typ.)
MB/s: 200 (2TB)/184 (1TB); MiB/s: 191 (2TB)/175 (1TB)
Seek Time (read, ms, typical)
7.7 / 8.3
Error Rate (non-recoverable, bits read)
1 in 1015
MTBF (M hours)
2.0
Annual Failure Rate (AFR)
0.44%
Load/Unload Cycles
600,000
Availability (hrs/day x days/wk)
24x7
Reliability - Warranty (yrs)
5
"
 
Przeznaczenie według producenta:
"

  • RAID arrays
  • Massive scale-out (MSO) data centers
  • Data warehousing & mining
  • Cloud storage
  • Enterprise NAS
  • Disk-to-disk backup & archiving
  • Legacy mainstream enterprise capacity applications that require 512n block size"
 
Edytowane przez 1234567890
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...