Skocz do zawartości

Dziwna sprawa po awarii komputera


Recommended Posts

Witam. Sprawa ma się tak, że znikąd pojawiła się awaria komputera, przez co nie mogłem już go normalnie załączyć i pokazywało, żeby włożyć płytkę z Windowsem. Tak też zrobiłem, próbowałem poprzez opcje „Napraw komputer”, ale niestety nic to nie dawało. No to byłem zmuszony postawić system na nowo. I teraz meritum: Postawiłem go znowu na moim dysku SSD, który ma 100 GB. Teraz pokazuje mi u siebie, że jest na nim tylko zainstalowany system, reszta przepadła. Z kolei kiedy podepnę ten sam dysk do laptopa, są na nim wszystkie dane sprzed awarii. I tutaj moje pytanie, czy da się to jakoś odkręcić? Po prostu chciałbym sobie oszczędzić instalowania tego wszystkiego znowu na nowo, gdyby była takowa możliwość.

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

  1. Jeśli postawiłeś od nowa system musisz od nowa instalować programy tak czy inaczej

Nie rozumiem sprawy z tym że standardowo dane są niewidoczne a podpięte do laptopa się pokazują. Przed instalowaniem systemu formatowałeś dysk? Robiłeś nowe partycje? O jakie dane chodzi konkretnie, z jakich lokalizacji?

Sprawdź na PC zakładkę "Zarządzanie komputerem" i "Magazyn". Strzelam że stary uszkodzony system wraz z danymi siedzi na niewidocznej partycji

Link to post
Share on other sites

@Quasch, jeżeli w wyniku awarii (tu powinieneś krótko napisać co się wydarzyło) wymieniałeś płytę lub chociaż zerowałeś bios, to zmieniło Ci sie ustawienie dla SSD (IDE/AHCI/RAID) i tym samym utraciłeś możliwość bootowania. Wystarczyło wybrać wlaściwą opcję w BIOSIE/UEFI i komp. by normalnie wstał.

Jeżeli instalując nowy system wybrałeś opcję czysta instalacja, to dane znajdujące się na partycji systemowej zostały bezpowrotnie skasowane.Jeśłi chciałeś zachować dane i aplikacje to trzeba było wybrać opcję, którą domyślnie proponuje instalator systemu czyli ponowną instalację. 

Edytowane przez kola01
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...