Skocz do zawartości

Ocena zestawu do max 2k


Recommended Posts

Cześć. Potrzebuje komputera do maks 2000 zł do pracy biurowej - pisanie artykułów, sporadycznie Photoshop.

 

Maksymalnie chcę wydać 2000 zł, jednak im mniej, tym lepiej. Złożyłem sobie coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/f330fb50/ - co sądzicie? Nic nie będzie podkręcane, w gry też nie będę grał, więc za kartę graficzną może posłużyć mi integra z procesora. Wziąłem i5 zamiast i3, bo może kiedyś jeszcze jakoś delikatnie rozbuduje ten komputer.

 

Co sądzicie? Może jest w tej cenie coś lepszego?

Link to post
Share on other sites

Gdzieś Ty i5 6400 wykopał? Co prawda w cenie 799 zł (co jest chore) masz i3 8100. Również 4 rdzenie, wydajniejsze rdzenie z znacznie lepszą opcją rozbudowy do 6 czy do 6 /12 a nawet i nowej gen. Co prawda trochę do płyty trzeba będzie dopłacić. 

 

Z drugiej strony jak to ma być naprawdę do pisania artykułów oraz do dziabnięcia PS'a, to zastanawiałbym się nad znacznie tańszym 2200G pod AM4. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Myślałem, że ten i5 jest spoko - w kwestii składania komputerów zatrzymałem się jakieś 5 lat temu.

Średnio mi się widzi płacić 800 zł za i3. Dużo bardziej spodobała mi się Twoja propozycja z 2200G, tylko że nigdy nie miałem do czynienia z procesorami AMD. Do jakiego procka Intela można przyrównać ten twór AMD (pod względem wydajnościowym)? Ten procesor ma zintegrowaną kartę graficzną?

 

Pod AMD złożyłem coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/aa5db757/ - ma to ręce i nogi?

 

Swoją drogą, nie wiesz może, czy na nowym komputerze będę mógł zainstalować Windowsa, którego już użyłem na starym? Mam Win 7 w boxie i zastanawiam się, czy można przenieść licencje czy raczej muszę kupić nówkę.

Edytowane przez kacperq
Link to post
Share on other sites

 

 

Ten procesor ma zintegrowaną kartę graficzną?

Ma, układ Vega 8, wydajnościowo sam procesor wypada słabiej od i3 8100.

 

Przy Ryzenie wskazany szybszy RAM 3000MHz, SSD na TLC, kiepski PSU.

Te 8GB RAM może być mało w Photosohpie nawet przy amatorce, wszystko ciągnie. 

Zejdź na IRDM Pro 240GB i daj 16GB RAM na start, dyski SSD tanieją, zawsze można dorzucić z czasem, nawet coś z lepszych dysków TLC pod śmieci Adoba.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...