Skocz do zawartości

Wymiana GTX 1070 na RTX 2080 ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez joker5513,

Recommended Posts

Cześć 

 

Zastanawiam się na wymianą MSI Gaming X 8G GTX 1070 na jakiegoś RTX-a 2080 Przyrost fpesów jest  dosyć duży w niektórych przypadkach nawet 70%. Dodam że gram w FHD na 144Hz monitorze. A może lepiej kupić RTX 2070 ? jest sporo tańszy od 2080 a po podkręceniu nie wiele ustępuje 1080Ti. 

 

PS jak myślicie jak będą wyglądać ceny kart graficznych ? AMD nie ma nic do zaoferowania w tej wydajności, za chwilę święta, ceny chyba za bardzo nie spadną co ? 

Edytowane przez shakal84
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Cześć 

 

A może lepiej kupić RTX 2070 ? jest sporo tańszy od 2080 a po podkręceniu nie wiele ustępuje 1080Ti. 

 

 

2080 to poziom mniej więcej równy 1080 Ti, 2070 jest tylko około 78% wydajniejszy od 1080 więc do Ti trochę jej brakuje.

 

Na wielkie spadki cen bym nie liczył. Kup sobie używaną 1080 Ti za około2600-2700zł i będziesz miał spokój na 2 lata.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mysle ze w fullHD 2080 fajnie bedzie zamykał klatki na 144FPS, mam 2080 w 1440 144hz i jestem zadowolony, też przesiadłem sie z pascala.

Z czego dokładnie się przesiadałeś ? Jaką 2080 masz dokładnie teraz ? jak z kulturą pracy ? Ja aktualnie mam MSI Gaming X więc kultura jest idealna, karta pod obciążeniem prawie nie słyszalna, podobnie chciałbym mieć przy (ewentualnym)  RTX 2080. 

Link to post
Share on other sites

Teraz mam msi x trio rtx 2080, grafa jest cicha, chłodna i wydajna można powiedzieć że kultura pracy idealna. Jeżeli idzie o wydajność to nawet nie ma co prównywać 1070 jest duuuużo słabszą kartą, miałem 1070, miałem też 1080ti od 1080ti jest tylko trochę wydajniejsza.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy RTX 2080 ma sens do Full HD chyba , że komuś naprawdę zależy żeby wszędzie mieć max w 144hz , swoją drogą przed zakupem RTX'a testowałem u siebie też 1080ti EVGA i w przypadku AC Origins zauważyłem dziwne dropy w FPS które na RTX nie mają miejsca , zacząłem się zastanawiać czy optymalizacja driverów pod nową serię kart nie zrobiła jakiegoś syfu dla Pascali  .

Link to post
Share on other sites

2080 to poziom mniej więcej równy 1080 Ti, 2070 jest tylko około 78% wydajniejszy od 1080 więc do Ti trochę jej brakuje.

 

Na wielkie spadki cen bym nie liczył. Kup sobie używaną 1080 Ti za około2600-2700zł i będziesz miał spokój na 2 lata.

7-8%, bo nawet 2080 ti nie jest o tyle wydajniejszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...