Skocz do zawartości

Czerwone migające punkty na monitorze w grach po OC GTX 950 zotac


Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera:


GTX 950 Zotac


MSI gaming 970


Phenom 2 X4 955


Coolermaster 500W


Ram Kingstony 2x4,2x2


2.System operacyjny: W10 64bit


3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów:


Nowa grafika, OC GPU, Nowa obudowa


Jak w temacie. Strasznie dziwna usterka. Przy podkręceniu rdzenia o 150 MHz i pamięci o 200 pojawiają się na ułamek sekundy czerwone punkty- wygląda to tak, jakby wsadzić pod spód jakąś czerwoną żarówkę i zapalić ją na 0,2 sekundy w losowym miejscu. Bez OC problemu nie ma, jednak poziom OC jakie zrobiłem nie jest jakiś ogromny dlatego mnie to zaniepokoiło zwłaszcza, że grafika jest nowa. Jakieś pomysły? Spróbuję to nagrać. Sterowniki mam polecane przez nVidia, najnowsze jakie były.

Edytowane przez Pafanx
Link to post
Share on other sites

 

 

Spróbuj na dużo starszych sterownikach. A poza tym nie każda karta dobrze "znosi" kręcenie...
Sterowniki sprawdzę jutro, póki co zauwazyłem, że problem występuje w Wiedźminie 3. Sprawdzałem na tych samych ustawieniach OC LoLa(ale on praktycznie nie potrafił nawet zagrzać karty do 50 stopni na bardzo wysokich),żadnych punktów czerwonych nie było, podobnie FurMark na rozdzielczości 1490x900 z anty-aliasingiem x8 nie pokazywał tych punktów. Mam jeszcze do sprawdzenia wiedźmina 2, dam edita Wiedźmin 2 również śmiga normalnie, oto filmik z W3https://cloud.tapatalk.com/s/5bc62fabc6aed/received_2126436947671763.mp4

Przede wszystkim sprawdź bez OC stabilność karty pod obciążeniem np. OCCT lub FurMark. Przy testach w tle miej uruchomiony HWiNFO, sprawdzisz parametry pracy karty. 

Odpaliłem na 10 minut OCCT bez OC, temperatura nie przekraczała 60 stopni. Test nie wykazał żadnych nieprawidłowości, stałe 60 fps, napięcia też. Więc póki co problem występuje tylko w wiedźminie 3.

Dodam jeszcze(prawdopodobnie to dosyć istotne ;) że korzystam z przejściówki DVI na VGA, gdyż mój monitor ma tylko wejście VGA. Nie jestem w stanie określić, jakiej przejściówka jest jakości. Na karcie mam 2 wejścia DVI. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, czym one się różnią? Aktualnie jestem wpięty w żółte, może spróbować się przełączyć?

Sprawdzę teraz też OCCT z OC

JESZCZE JEDEN EDIT :)

Dałem karcie troche popalić w OCCT zdejmując limit klatek i zwiększając procesor oraz pamięci o 160 MHz, power limit w MSI Afterburner na 120. Testowałem przez 200 sekund, karta zdążyła nagrzać się do 76 st. Również brak tych "błysków"!

Może chodzi o jakieś konkretne ustawienie graficzne w W3? Aktualnie gram na ultra,postprocesy na wysokie z wyłączeniem Nvidia HairWorks.

Edytowane przez Pafanx
Link to post
Share on other sites

 

Wyjścia DVI zależą od kabla jakiego używasz, kabel DVI-I pasuje tylko do gniazda DVI-I, kable DVI-D można podłączać zarówno do gniazd DVI-D jak i DVI-I. Grasz na ustawieniach Ultra,, a Twój CPU jest ledwo co nad minimalne wymagania AMD Phenom II X4 940.

To jest dokładnie Phenom 955. Nie sądzę, żeby po jego stronie była wina, przed zmianą karty grałem na gt 1030, nie było żadnych"kropek". Grzebiąc w ustawieniach odkryłem, że opcja "bloom" wywoływała te największe kropki, wręcz były to plamy. Jednak pojawiają się jeszcze małe kropki, ciężej je uchwycić, będę jutro grzebał ponownie w ustawieniach. Z wyłączonymi wszystkimi postprocesami nie ma tego problemu.

Oczywiście wciąż mowa o graniu z OC.

Edytowane przez Pafanx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...