Skocz do zawartości

Komputer na używanych częsciach


Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się nad kupnem komputera w okolicach 700-800zł na używanych częsciach. 

 

i3 3220

Płyta główna: tutaj mam największy dylemat. Najlepiej cos na b75, ale atx są drogie, a do mATX zmieści mi się długa karta?

Karta graficzna Asus gtx 650ti 

Dysk: Obojętnie jaki 250-500gb np. barracuda 500gb

Ram: 8gb kingston ddr3 1333mhz.

Zasilacz: chieftec gps 400aa czy może dołozyć do Corsair vs450w, a może jakiś inny?

 

Tak jak mówiłem, nwm jaką płyte głowną wybrać. Nwm czy opłaca sie pakowac w 1155 czy moze 1151? Różnica cen jest znaczna czy to podobne kwoty do wydania? Prosiłbym o doradzenie :)

Edytowane przez hupson
Link to post
Share on other sites

Dlaczego i3 3220???

Do czego ten pc???

Gry? - Jakie?

Jaka rozdzielczość - masz już jakieś części?

A jest coś bardziej opłacalnego z procesorów do takiej kwoty?

Na pc gram tylko w counter strike go i surfowania po internecie

Nie mam żadnych części. Stary komputer sie wczoraj zepsuł, a modernizowanie go nie ma sensu bo jest on bardzo stary.

Link to post
Share on other sites

Ja w tak małym budżecie szukałbym markowego gotowca pod rozbudowę.

NP.:

https://allegro.pl/komputer-lenovo-m91p-i5-2400-4gb-500gb-w7p-w10p-i7532448722.html

 

Do tego dokupisz 4gb ramu i gpu. 


Przy niewielkiej dopłacie zamiast gtx 650ti szukaj gtx 750ti 2gb bez dodatkowego zasilania. Na licytacjach da się upolować za 300 lub mniej. i5 to 4 rdzenie plus gtx 750 da się pograć w cs go i nie tylko.

 

Jak uzbierasz kasę można zestaw modyfikowac o lepszy zasilacz, cpu, gpu i ram.

Link to post
Share on other sites

Dobra doszedłem do wniosku, że chcę zbudować coś na i3 4330 i płycie głownej ASRock H81M-VG4. I teraz jaki zasilacz i karte do tego włozyć?Dobrym zasilaczem będzie  Corsair CX450? Dysk twardy i pamięci chyba nie są takie ważne, więc chyba sam coś wykombinuje :)


Ostatecznie wyszło coś takiego 

i3 4330

ASRock h81m-VG4

DDR3 Kingston 2x4 1600mhz

Corsair cx450

GTX 560ti lub coś 78xx bo nowsze

Dysk obojętnie jaki np. WD 500gb sata3

Wszystko bd grało? Nic lepszego w tej cenie nie ma? 

Edytowane przez hupson
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...