Skocz do zawartości

Włącznik komputera


Recommended Posts

Układałem kable od przedniego panela obudowy, bo zahaczały o wentylator. Nagle zauważyłem, że od włącznika komputera urwał się kabel. Próbowałem przylutować, ale się nie da - zerwany pin. Znalazłem niemalże taki sam http://allegro.pl/mikroprzelacznik-stab ... 27288.html jednak w moim na wyprowadzeniu są (tzn. były, ale się urwały) 3 piny a w tym 6. Czy to robi jakąś różnicę?

Link to post
Share on other sites

3 a 6 czy 100 nie ma różnicy jak dobrze podłączysz, ale ten z allegro jest zły, bo jest stabilny, a ty potrzebujesz astabilny. Czyli zwierasz obwód na moment i rozwierasz, komp odpala itp. A ten z allegro po wciśnięciu trzyma cały czas zamknięty obwód, dopóki go 2. raz nie wciśniesz.

Możesz zrobić też prowizorke a'la na McGyvera :) , czyli wyprowadzasz te 2 kable gołe ze zdjęta izolacją z końcówek, i jak chcesz odpalić kompa to po prostu zwierasz na chwile...

Link to post
Share on other sites

w każdym sklepie z bebechami dla elektroników znajdziesz takich na pęczki.

 

btw: astabilny to znaczy 'chwilowy', widze za na allegro ta 2. nazwa jest popularniejsza.

 

////@niżej: a skąd mam wiedziec, jakie jest twoje miasto...?

 

 

----

 

edit: po 1 min na goglach: http://tupalo.com/pl/bielsk-podlaski/domax zadzwoń sie dowiedz

Link to post
Share on other sites

3 a 6 czy 100 nie ma różnicy jak dobrze podłączysz, ale ten z allegro jest zły, bo jest stabilny, a ty potrzebujesz astabilny. Czyli zwierasz obwód na moment i rozwierasz, komp odpala itp. A ten z allegro po wciśnięciu trzyma cały czas zamknięty obwód, dopóki go 2. raz nie wciśniesz.

Możesz zrobić też prowizorke a'la na McGyvera :( , czyli wyprowadzasz te 2 kable gołe ze zdjęta izolacją z końcówek, i jak chcesz odpalić kompa to po prostu zwierasz na chwile...

haha metoda na mcgyvera mnie rozwaliła. !! :P

Dobre dobre ziom!; p

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...