Skocz do zawartości

Dysk zewnętrzny, komputer go widzi a jednak nie widzi


Recommended Posts

Witam, jestem posiadaczem dysku zewnętrznego a raczej coś co kiedyś było dyskiem ponieważ teraz tylko świeci. Dysk działał sprawnie do czasu kiedy mi upadł. Pierwsze co zrobiłem to go podłączyłem i sprawdziłem czy działa niestety nie działał tylko głośno pikał i głośniej ogólnie kręcił. Sprawa jest o tyle dziwna, że po zdjęciu obudowy świeci się dioda a po podłączeniu pojawiają się typowe komunikaty i dźwięki jak po podłączeniu usb czyli to urządzenie może działać szybciej, ale dysku w moim komputerze nie widzi. W menadżerze urządzeń o dziwo widzi, niestety nic mi z tego. Bardzo proszę o pomoc na forum nie znalazłem takiej samej sprawy a raczej do wszystkiego się dostosowałem co było opisane przy podobnych problemach.

Link to post
Share on other sites

sprawdź czy widoczny jest dysk w zarządzaniu dyskami windows: Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> z menu wybrać Zarządzanie dyskami (prawy klik mój komputer ->zarządzaj -> zarządzanie dyskami>)

 

Jeśli go tam nie widać to raczej umarł 

Link to post
Share on other sites

Może windows widzi że kontroler usb -> sata dysku podłączasz, a to że dysk umarł po upadku to inna sprawa, bo jest za kontrolerem usb? Jaki to dysk konkretnie, ma zintegrowany kontroler usb? Czego oczekujesz z naszej strony, bo zakładam fizyczne uszkodzenie hdd.

Dysk jest w obudowie, z której mogęgo wyciągnąć więc chyba nie ma zintegrowanego kontrolera USB. Z Waszej strony oczekuję chociażby diagnozy czy to już jest koniec życia dysku.

 

 

sprawdź czy widoczny jest dysk w zarządzaniu dyskami windows: Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> z menu wybrać Zarządzanie dyskami (prawy klik mój komputer ->zarządzaj -> zarządzanie dyskami>)

 

Jeśli go tam nie widać to raczej umarł 

 

Jest widoczny tylko jest "niezainicjowany". W linku przesyłam ss.

 

https://zapodaj.net/7e38d400f41f0.png.html

Link to post
Share on other sites

Tak zależy, wiem że inicjacja spowoduje usunięcie danych. Spróbuje zrobić jak proponował elvismt.


Jak wsadzam dysk bezpośrednio wpłytę główną dzieje się to samo pika i głośno pracuje, nie wiem czy wykrywa bo nie wiem jak to sprawdzić. Sprawdziłem natomiast czy inicjacja działa, nie działa.... wyskakuje błąd.... :(

Link to post
Share on other sites

Tak zależy, wiem że inicjacja spowoduje usunięcie danych. Spróbuje zrobić jak proponował elvismt.

Jak wsadzam dysk bezpośrednio wpłytę główną dzieje się to samo pika i głośno pracuje, nie wiem czy wykrywa bo nie wiem jak to sprawdzić. Sprawdziłem natomiast czy inicjacja działa, nie działa.... wyskakuje błąd.... :(

Jak zależy Ci na danych to podjedź do jakiejś firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych a nie do zwykłego serwisu.

POZA TYM NIE PODŁĄCZAJ JUŻ TEGO DYSKU BO NAROBISZ DODATKOWEGO BAŁAGANU .....Uff

 

NIC NIE INICJUJ. TO NIC NIE DA. proszę naprawdę proszę nie robi się nic na dyskach co może zmienić strukturę danych. Wszelkie informacje typu formatowanie czy jak tu inicjowanie nic nie dają a jedynie pogarszają sprawę.

Edytowane przez COD_WAWA
Link to post
Share on other sites

Tak zależy, wiem że inicjacja spowoduje usunięcie danych. Spróbuje zrobić jak proponował elvismt.

Jak wsadzam dysk bezpośrednio wpłytę główną dzieje się to samo pika i głośno pracuje, nie wiem czy wykrywa bo nie wiem jak to sprawdzić. Sprawdziłem natomiast czy inicjacja działa, nie działa.... wyskakuje błąd.... :(

 

Kolego dysk masz uszkodzony mechanicznie. Teraz musisz się zastanowić jak bardzo zależy ci na danych bo jeśli bardzo to musisz przygotować się na wydatek od tysiaka w górę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...