Skocz do zawartości

Motorola Moto G5S Plus vs Zenfone 3 - smartfon do 1000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Baronik,

Recommended Posts

Witam,

Ostatnio rozglądam się za nowym telefonem. Niestety mój budżet nie może przekroczyć 1000zł. O dwóch wyżej wymienionych telefonach słyszałem różne opinie, pozytywne i te negatywne. Jednak nie jestem w stanie samemu zebrać myśli i dojść do wniosku, który telefon będzie lepszym wyborem. Zależy mi na przyzwoitym aparacie/głośniku, dobrej baterii i rzecz jasna na wydajności i wytrzymałości. Jest tutaj może ktoś, kto miał do czynienia z którymś z tych telefonów? Chciałbym kupić urządzenie, które będę mógł bezboleśnie obsługiwać w przeciągu chociaż tych 2 lat, tyle co trwa zwykle gwarancja.

 

Moje obawy przed Zenfonem 3:

- wytrzymałość, szczególnie plecki - w końcu są szklane

- bateria, 2650mAh nie brzmi zbyt dumnie, ale jak jest w rzeczywistości?; znosi próbę czasu?

- Zenfone 3 miał premierę już 2 lata temu - jest starszy od swojego rywala. Wiem, że to nie jest wyznacznikiem jakości, ale chciałbym mieć punkt zaczepienia na podstawie prawdziwej opinii.

 

Z NFC nie korzystam, więc nie ma to dla mnie znaczenia czy telefon jest w to wyposażony, czy też nie.

 

Uprzedzam, że nie potrzebuję rad niezwiązanych z tymi modelami, tzn.: nie jestem zainteresowany opiniami typu X telefon będzie lepszy. Dziękuję wszystkim z góry za udzielone wskazówki. 

Link to post
Share on other sites

Zrezygnuj z motoroli czy zenfonów

 

Za 1000 zł dostaniesz świetne Xiaomi (to nie jest januszostwo) za tą cene można znaleźć fajny telefon tej marki

 

Ja osobiście będe tak w czerwcu telefon zmieniał to kupuje:

 

UMIDIGI CRYSTAL PRO

 

Mediatek MT6750T

4 gb ram

64 gb pamięci

Czytnik linii papilarnych

Dwa aparaty z tyłu (13 megapikseli)

1 aparat z przodu (5 megapikseli)

5,5 cala

 

 

(Wydajność procka od mediateka na poziomie Snapdragona 425 (czyli budżetówki))

 

Cena na e-magu to 660 zł

 

Ale z taki funduszami brałbym jakieś Xiaomi

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Masakra - autory wyraźnie zaznacza, że nie chce innych modeli, a ci mu xiaomi wciskają...

Autorze,moim zdaniem Moto będzie lepsza - co prawda aparat powiedziałbym, że jest porównywalny (choć ten w Asusie ma optyczną stabilizację), ale ma lepszą baterię, ekran jest trochę wiekszy, ma czytnik palucha w wygodniejszym (subiektywna kwestia) miejscu i jest szansa, że jednak dostanie aktualizację do Pie (9.0), podczs gdy starszy o rok Asus już raczej zostanie na Oreo.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@up

Max Pro M1 to dość świeże urządzenie, działa bardzo lekko bo to mocno odchudzony soft Asusa, który jest bliski czystego Oreo. Można się na nim spodziewać aktualizacji do Pie, a bateria robi dobre wrażenie. Co do aparatu - jest średniakowo i tylko średniakowo, jeśli często pstrykasz fotki to radzę rozejrzeć się za innymi alterantywami(np. dołożyć lub zainteresować się jakimś ex-flagowcem). Mnie osobiście w tym Zenfonie irytuje przestarzałe złącze micro-usb - gdyby nie to, to naprawdę byłoby to atrakcyjne urządzenie.

 

Chciałbym kupić urządzenie, które będę mógł bezboleśnie obsługiwać w przeciągu chociaż tych 2 lat

Tak de facto, te zdanie wyjaśnia wybór i łącząc to z postem @Baronik, zdecydowanie lepiej spojrzeć w stronę Motki :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...