Skocz do zawartości

Co zrobić by lepiej grały Microlab solo 7c NEW?


Recommended Posts

Witam serdecznie. Posiadam nowy model (albo w sumie nie nowy) ale otagowany jako Solo 7C NEW.

 

Są podpięte pod kartę dźwiękową zintegrowaną w MSI Z270 Gaming M5

 

I teraz moje pytanie.

 

Jakie kupić kable do nich by lepiej brzmiały? Kabel głośnikowy jak i ten RCA z Minijackiem pod komputer mam ten co był w zestawie, zapewne są to najtańsze i bardzo słabe jakościowo przewody?

 

Mógłbym prosić kogoś o wysłanie linka jakie kable zakupić, by to może lepiej brzmiało?

 

Kolejny fakt, pewnie będę potrzebował do tych głośników karty dźwiękowej nowej by je jakoś obudzić?

 

 

Dziękuje i pozdrawiam bardzo serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Kable to ostatnie co bym kupił to nie ta klasa sprzętu żeby było słuchać kable. Zwykły kabel od prolinka wystarczy.

A czego ci w tych głośnikach brakuje?

Zaczol bym od

 

Poprawnego ustawienia głośników.

Kupna DACa

Wymiany kabli

Link to post
Share on other sites

W rocku te głośniki grają bardzo dobrze. Nie podlaczyles pasywnego w przeciwfazie czasami?

Dobrze są połączone. Problem lezy w umiejscowieniu głośników, muszę je rozstawić w większej odległości ale właśnie potrzebuje dłuższych kabli i się zastanawiałem czy kupić lepsze jakościowo czy będzie różnica...

 

@DAC jaki kupić? wolałbym zewnętrzny... do środka nie chciałbym pchać bo często sa problemy ze gry nie obsługują albo się zawieszają albo włączanie...( ze nie mozna resetować komputera bo czytałem któryś wątek, bo wtedy karta się nie uruchomi)

Link to post
Share on other sites

Podstawowy solidny kabel Ci wystarczy. Proca, klotz z glosnikowych, prolink z mini Jack-rca. Co do daca to jeśli bez wzmacniacza słuchawkowego to isk fx01 będzie w zupełności wystarczający.

 

Isk? A nie przypadkiem to się nazywa: 

 

FX-AUDIO FX01 USB DAC ?
Link to post
Share on other sites

Tak, przed kawą jeszcze pisałem :D Gdybyś chciał coś bardziej audiofilskiego to wystawiłem na sprzedaż Shiit Modi :) https://www.olx.pl/oferta/wysokiej-klasy-dac-usb-schiit-modi-CID99-IDvIQ0Z.html

 

Wystarczy ten DAC do tych głośnikow? Dużo osób pisze, że na słuchawki jest OK, a na Głośniki już nie bardzo (mam na myśli ten co mi poleciłeś FX Audio FX01.

 

Interesuje mnie przedział max do 200zł.

Link to post
Share on other sites

Wystarczy ten DAC do tych głośnikow? Dużo osób pisze, że na słuchawki jest OK, a na Głośniki już nie bardzo (mam na myśli ten co mi poleciłeś FX Audio FX01.

 

Interesuje mnie przedział max do 200zł.

 

Nie bardzo wiem jak na słuchawki OK skoro on nie ma wzmacniacza słuchawkowego. Do Solo7c wystarczy ze spokojem, to bardzo czysto i detalicznie grający DAC.

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo wiem jak na słuchawki OK skoro on nie ma wzmacniacza słuchawkowego. Do Solo7c wystarczy ze spokojem, to bardzo czysto i detalicznie grający DAC.

Może mi się popieprzyło w takim razie...

 

To najlepsza opcja do 200zł dla takich utworów Rockowych z mocnym bassem?

Link to post
Share on other sites

Może mi się popieprzyło w takim razie...

 

To najlepsza opcja do 200zł dla takich utworów Rockowych z mocnym bassem?

 

DAC nie jest od basu. DAC ma grać równo i detalicznie, dobrą przestrzenią. Nawiasem mówiąc to w rocku niskiego basu jest co kot napłakał, tam raczej średni bas gra większą rolę (gitara basowa).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...