Skocz do zawartości

Porównanie smartfonów


Recommended Posts

Witam, jeden z członków rodziny ma wziąć telefon z oferty plusa. Proszę o porównanie telefonów dostępnych w tej ofercie, który z nich będzie najlepszym ? Mam do wyboru następujące : Samsung J3 ( 2017 ), Huawei Y6 2018 DS Triple Slot, Motorola Moto E5, LG K9 Dual. Nie zależy mi aż tak na aparacie bardziej na płynności działania.

Edytowane przez marcinszh
Link to post
Share on other sites

Wszystkie są słabe i w dłuższej perspektywie pewnie nie będą płynne, natomiast jeśli tylko one wchodzą w grę i wyłącznie w abonamencie to Moto e5 ze względu na świetną optymalizację telefonów przez Motorolę.

 

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Napisz więcej o tej ofercie. Za ile ten telefon na start, jakie raty, jaki abonament itp, itd. Obecnie rzadko kiedy opłaca się telefon ma raty brać u operatora. Często lepiej kupić na raty 0% na wolnym rynku a u operatora sam abonament lub karta, no chyba że to coś na firmę. Dlaczego tylko te najsłabsze modele wchodzą w grę? Dla kogo ten telefon, co ta osoba na nim robi?

Link to post
Share on other sites

Oferty Mix mnie interesuja gdzie placi się 30 zł/60zł drugi rok, doładowania co miesiac. Moge wydac do 300 zł jednorazowo. Z tego co znalazłem w różnych sieciach z tą ofertą telefony wartę uwagi, według mnie : Huawei P9 Lite Outlet 2017 ( T-mobile ) 249 zł, Neffos X1 Max ( Play ) 249 zł, Motorola Moto G6 Play ( Play ) 219 zł, Galaxy J6 (Plus ) 309 zł. Co myślicie o tych smartfonach ?

Edytowane przez marcinszh
Link to post
Share on other sites

Nie pchaj się w żadne Mixy, to się nie opłaca. Zresztą: 30*12+60*12+309 (koszt j6)=1389zł

Koszt J6 2018 na wolnym rynku to jakieś ~750zł. Czyli za sam mix płacisz 639zł, a co otrzymujesz? Nielimitowane w plusie, 200 minut od innych sieci, nielimitowane SMSy i 2GB. 

To np. w takim nju za 29zł/msc masz nielimitowane rozmowy/smsy do wszystkich + 10GB internetu, a jak chcesz taniej to np. a2mobile za 19,90/msc nielimitowane rozmowy/smsy do wszystkim (w tym stacjonarne) + 5GB internetu a potem lejek. Czyli:

Nju: 29*24msc=696zł

A2mobile: 19,9*24msc=477,60zł

Do tego bierzesz sobie np. Redmi Note 5 (który zjada wszystkie telefony tu podane w każdym aspekcie) czy to w takim Proline wersje 4/64 za 845zł albo jeśli nie możesz wydać tyle jednorazowo to bierzesz na raty 0% np. w euro Redmi Note 5 3/32 za 899zł.

Całość telefon na raty + a2lajt = 899+477,6=1376,6zł czyli taniej niż w tym miernym mixie. A otrzymujesz o klasę lepszy telefon i lepsze warunki oferty. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...