Skocz do zawartości

PC się wiesza i lubi się "zapętlać" podczas startu systemu


Recommended Posts

Witam.

Niestety dopadł mnie problem z moim z kompem.

Mianowicie od kilku dni mam taką nieprzyjemny problem, że komputer uwielbia mi się wieszać:

- albo “wszystko staje w miejscu” i w słuchawkach słyszę takie irytujące dudnienie,

- albo pojawia się Blue-screen I po załadowaniu jakichś %-ów na nim komputer się restartuje

- albo komp po prostu się restartuje.

 

Problem jest na swój sposób tak specyficzny, że zależnie od humoru tej usterki komputer potrafi się zawiesić/zrestartować niedługo po załadowaniu systemu- zazwyczaj jest tak, że odpalam przeglądarkę internetową, przeglądam strony I “pyk” zwiecha…

Ale niestety zaczyna się wieszać nawet po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach użytkowania kompa…

 

I przez to jest to “zdradliwy skubaniec”, ponieważ potrafię przeglądać strony przez powiedzmy 20 minut, nie zwiesił się, więc “OK”- odpalam sobie gierkę I… podczas gry Blue-screen >.>

Czasem jest tak, że komp się zawiesi raz, czasem 2 razy I później chodzi normalnie już do końca dnia.

 

Jednak najgorsze jest to, że czasem zdarza sie taki problem, że:

- komputer w pewnym momencie się wiesza.

- OK, klikam Reset

- I w tym momencie komputer “próbuje” się ponownie uruchomić: odbywa się sekwencja ładowania mojego systemu w moim kompie – charakterystyczny odgłos z płyty głównej, z dysku twardego, ikonka od napędu DVD miga I… I zaczyna się to od nowa – odgłos z płyty głównej, z dysku ikonka od napędu miga… I od nowa… I od nowa… Aż w pewnym momencie komputer się samoczynnie wyłącza, po czym się samoczynnie włącza i znowu zaczyna się to “próbowanie”, które po którymś tam razie zaskakuje I komputer się (w końcu) uruchamia…

 

Nie znam się na tym, więc pytam o radę: jak można spróbować to naprawić?

Moja płyta gówna to GA-EP31-DS3L, mój procek to PDC E6300, mój system to windows 7.

 

Jak mówiłem – nie jestem specem, tak więc moje próby naprawy nic nie dały:

- wgrywałem nowy BIOS do płyty głównej

- zainstalowałem program Glary Utilities Pro, I użyłem opcji “Naprawa plików systemowych” - żadnej poprawy

- użyłem w nim również opcji “Sprawdź błędy” (dysk twardy) – to jest chyba po prostu Windowsowe narzędzie do sprawdzania dysku – potrafiło znaleźć jakiś błąd na dysku, wtedy kompa restartowałem, aby on naprawił to, co znalazł, ale pomimo tego komp nadal się wiesza, a “sprawdzanie dysku” błędów żadnych błędów już nie znajduje...

- Naprawa rejestru z opcją “głębokiego skanowania” - nic nie pomogło

- Użyłem nawet opcji “Wymazania pustego miejsca”- nic…

- Odpinałem I przypinałem kable od dysku twardego – nic…

 

Nie ma pojęcia, czy jest jakaś opcja naprawy plików startowych systemu :S

 

Ktoś ma jakieś pomysły?

Jeśli ktoś chce więcej szczegółów - niech śmiało pyta: postaram się dopowiedzieć szczegóły.

Link to post
Share on other sites

Jakie masz temperatury po załadowaniu systemu? Sprawdź HWMonitor, ja miałem taki przypadek, że jakimś cudem chłodzenie nie było "przyklejone" do procesora, a dzień wcześniej było wszystko ok. Jeżeli temperatury w normie to pozostaje Ci tylko pełne skanowanie bad sectorów.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy masz wszystko dobrze podpięte razem z kablami. Miałem prawie identyczną sytuacje i moim problemem była jedna z dwóch kości RAM'u która nieraz się luzowała, a po kilku godzinach wracała na prawidłowy tor. Wtedy wywalało mi co 2-3 godziny pracy komputera Bluescreen'a lub zawieszał się komputer. Sprawdź czy nie jest nic z zasilaczem, przeczyść komputer razem z zasilaczem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Panowie przepraszam za ciszę, ale nawaliło mi się na głowę trochę roboty, jak i problemów (część z nich w sumie zasłużona) , przez co dopiero w ten weekend mogę... Tzn. mogłem odpisać.

 

Nie mogę NORMALNIE odpisać ponieważ komputer nie che się uruchomić - zatrzymuje się na biosowym(?) oknie z napisem BIOS AUTORECOVERING, lecz pasek(?) przy nim się wcale nie ładuje i... I tyle.

 

Stał tak kilkanaście minut i nic.

Restartowałem I nic - "proces" się powtarza.

 

Także POTRZEBNA RADA #1 TERAZ - jak w ogóle uruchomić kompa w tej sytuacji?

 

PS: pisaliście wcześniej o "bad sectorach" przed "ucegleniem" zdołałem przeskanować dysk HD Tunem(bo miałem go już zainstalowanego i go czasem używałem) normalnym skanem (nie szybkim) - żadnych bad sectorów nie znalazło :S

Edytowane przez KMyL13
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...