Skocz do zawartości

Nowy procesor na płycie GA-B150N


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do wymiany procesora na mojej płycie głównej GA-B150N Phoenix-WIFI (rev. 1.0) z najnowszym biosem F22e z obsługą procków 7 generacji Kaby Lake. Obecnie posiadam Pentium G4500 w połączeniu z 16GB Ram HyperX Fury DDR4 2133MHz. Zacząłem dostrzegać jego braki, w niektórych programach ale przede wszystkim  filmach 4K, większość x265.10bit.HDR.DD5.1 / X265.10bit.HDR.TrueHD.7.1 łapie lekką czkawkę, co jest irytujące. Szukam oczywiście procesora używanego. Przesiadka na G4560 jest bardziej realna niż na i3-7100, konkurencyjny portal porównał G4560 vs I3-7100 i wnioski są proste. Czy warto pchać się w prawdziwe 4 wątki i polować na Core i5-7400 ? Bo z tego co widzę ceny procków dzisiaj to jakiś absurd G4560 za 450 zł !? wtf ? 

Link to post
Share on other sites

Nie posiadam żadnej dedykowanej karty, lecę na integrze, to miniHTPC obudowa wykonana ręcznie stylizowana na SteamMachine, jest podpięta do TV. Także myślałem że ten procek do przeglądania neta i filmów wystarczy ale jednak czy to KODI, czy PotPlayer lub VLC wszystkie mają problem z płynnym odtwarzaniem. Jedyne czego nie robiłem to format. Temp. W porządku itd (noctua nl9i). Także pomyślałem o procku.

 

Co do AMD nie wchodzi w grę. Nie chcę zmieniać mobo. Z tym poczekam aż Intel ogarnie 7nm czyli... Sami wiecie

Edytowane przez zajec
Link to post
Share on other sites

szukaj jakis prawdziwych 4 rdzeni, te pentaki g4560 to były fajne... w dniu premiery, obecnie praktycznie w każdej nowej grze to sie krztusi, znajomy jak na tym bete BF5 odpalił to momentami niemalże pokaz slajdów miał jak sie więcej działo :D

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

ciężko wymagać od procesora za 250zł nówkę ze sklepu żeby bezbłędnie radził sobie w najnowszych tytułach, zresztą to nie jest temat o grach

problem tego G4500 jest taki, że ma 2 wątki a to stanowczo za mało

używany G4560 w okolicach 180zł to dobra opcja, a jeśli chcesz coś mocniejszego to używany i5 6400 / 6500 do 350zł


i3 6100 / 7100 faktycznie odpada chyba, że znajdziesz bardzo tanio

Link to post
Share on other sites

 

 

używany G4560 w okolicach 180zł to dobra opcja, a jeśli chcesz coś mocniejszego to używany i5 6400 / 6500 do 350z

 

Wszystko dobrze ale te ceny nie są za specjalnie aktualne. W lipcu można było kupić i5 6500 za 320 zeta a i3 8100 za 400 ale nieco się porobiło i i5 6400/6500 zaczynają się od 500 stówek

Link to post
Share on other sites

A no oczywiście. Przy czym temat zaczął się od 

 

przymierzam się do wymiany procesora na mojej płycie głównej GA-B150N Phoenix-WIFI (rev. 1.0)

 

Przez co o AMD nawet nie wspominam bo nie o to autor pyta.  Poza tym autor pisze wyraźnie, że 

 

Nie posiadam żadnej dedykowanej karty, lecę na integrze

 

I automatycznie wszystkie ryzeny poza 2200G i 2400G (czyli te fajne i ekonomiczne) z miejsca i tak odpadają.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...