Skocz do zawartości

Jaka karta do płyty MSI B75-g43


Recommended Posts

Witam,

Zastanwiam się czy i jaką kartę graficzną dorzucić do mojego zestawu. Nie jestem pewien czy jest opcja podpiąć coś w rodzaju gtx 1070 do płyty MSI B75-g43. Jeżeli nie to jaką wlaściwie tam najwydajniejszą kartę włożę?

 

Chcę komputer wzmocnić do jakiegoś prostego montażu filmow

 

 

 

  • Procesor Intel i7-3770
  • Płyta MSI B75-g43
  • Pamięć DDR3 GOODRAM 8GB 1333 x2
  •  Dysk SSD Plextor 128GB 2,5"
  • Zasilacz Thermaltake 530W
  • ASUS GeForce GTX 760 2gb

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od podstawowego pytania - w czym ten montaż? Tak jak kolega wyżej zasugerował, nie koniecznie jest potrzebna od razu bardzo mocna karta. Ma rację co do tego, że nawet użycie słabszej konstrukcji z tym procesorem da bardzo zauważalne efekty - pod warunkiem, że soft ma dobrą akcelerację GPU.

 

446fb131fd7a3.jpg

1cd55771f7773.jpg

 

Jak widać w Vegas Pro nawet po użyciu stosunkowo taniej karty rendering jest 3x szybszy. Skoro mowa jest o "prostym montażu" to być może nie warto przepłacać.

 

Źródło: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/jak-przyspieszyc-rendering-wideo/strona/21337.html

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. SUper, że ktoś coś zaczął mnie uświadamiać.

 

Przyznam szczerze, że nie mogę się przekonać do vegasa(no i  soft się mocno zatrzymał w rozwoju) i dlatego celuję w davinci resolve, z racji polityki cenowej jakiegoś tam nastawienia na rozwój i fajne opcje kolorowania :)

 

Dlatego właściwie sam nie wiem, najpierw zastanawiałem się nad zakupem GTX 980 (ew. TI) bo jak patrzę na ilość rdzeni CUDA to wymiata, a cenę czasami można dostać fajną. Teraz już sam się zastanawiam czy to ma sens, czy nie pomyśleć o dysku SSD i większej ilości RAM

 

PS: Ewentualnie mogę jeszcze spróbować na HitFilm - też jest przyzwoity soft, wymagania chyba mniejsze.

Edytowane przez francisbegbie
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...