Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastosowanie komputera : Obróbka materiałów wideo w jakości full HD

Maksymalna kwota : 4800 zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : w przeciągu 2 tygodnii

Których części potrzebuję : cała buda + system

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie

Rozdzielczość mojego monitora i model : jeszcze nie wiem

Specjalne wymagania : Chce kupić zestaw na dwie "raty" na poczatku wszystko oprócz karty graficznej i dysku ssd.

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : nie posiadam

Własna propozycja zestawu :https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=370540

Inne : Czy ten zestaw będzie mógł mi służyć jako komputer do normalnego użytkowania? Jeszcze nie obróbki wideo? Potrzebuję na już komputer jaki kolwiek, w przeciągu 2 miesięcy chciałbym do tego dokupić kartę graficzną oraz dwa dyski ssd. Czy to zda egzamin?

Link to post
Share on other sites

 

 

Obróbka materiałów wideo

W czym?

 

Zdajesz sobie sprawę, ze za i7 8700 przepłacasz 500zł?

Cały zestaw, nie trzyma się kupy.

Wyciszona obudowa i BOX na i7 8700 to żart.

Kompletnie nieopłacalny PSU, za 340zł masz równie dobrego Seasonica Focus Gold 550W z dłuższą 10 letnią gwarancją, przepłacone MOBO, RAM.

Jak wyobrażasz sobie jakąkolwiek pracę bez dysku SSD? wolny HDD 5400RPM do obróbki wideo, jesteś masochistą?

Link to post
Share on other sites

 

Obróbka w najnowszym premiere pro. Niestety nie znam się na składaniu zestawów komputerowych. Aktualnie straciłem laptopa przez co zakup komputera musi być przyspieszony (potrzebuje go do obróbki zdjęć). Nie wiem czy mój budżet i pomyśl z późniejszym odkupieniem karty graficznej w ogóle będzie działał. Do tej pory obrabialem zdjęcia wyłącznie z HDD i dawałem spokojnie radę. Jakie rozwiązanie polecasz? Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za swoją niewiedze

Do obróbki wideo będę używał go dopiero gdy kupię kartę i dyski za 2-3 miesiące

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites

Nie cytuj całego psota pod postem, użyj pustego pola poniżej by odpowiedzieć.

 

 

1 x Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm1 x Intel Core i7-8700 /3.2GHz, 12MB, LGA1151, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg1 x AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/1 x Fractal Design Meshify C (Black)1 x Seasonic FOCUS Plus 550W Gold1 x SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v21 x A-Data 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 XPG Z11 x Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB1 x Plextor M.2 M8Pe 256GB heat sink (2000/900MB/s) MLC

4727zł
 
Z wydajnym coolerem w postaci Fortis 3 na CPU, żeby było chłodniej i znacznie ciszej
SSD 256GB na NVMe pod system/soft i tymczasowo bieżącą obróbkę, scratch disk/temp
Tańsza i wystarczająca płyta od Asrocka, ma to co mieć powinna, do tego tańszy RAM
Szybszy HDD na eksport/backup
Obudowa od Fractala, sporo miejsca, piwnica na PSU, dobre wykonanie
Zasilacz od Seasonica, bardzo dobrze trzyma napięcia, cichy (półpasywny tryb pracy),nawet jak włożysz GTX 1070 to wentyl nawet się nie załączy, do tego w pełni modularny i 10 lat gwarancji producenta.
Do tego masz Windowsa w wersji BOX.
 
Co do samych dysków, pod obróbkę wideo potrzebujesz minimum trzy dyski SSD
system i całe oprogramowanie 240GB IRDM Pro 240GB lub w/w Plextor
Plextor M8PeGN 512GB na surówkę, pod odczyt surowego nieskompresowanego materiału
SSD 256GB może być Plextor M8PeGN pod scratch, tempy/media cache/preview.
Link to post
Share on other sites
Czy brak zintegrowanej karty graficznej na płycie nie umożliwi mi "używanie" tego komputera bez karty graficznej która zamierzam kupic później?

Zintegrowana karta iGPU UHD 630 jest w procesorze, normalnie możesz z komputera korzystać.

Podpinasz kabel pod złącze w płycie głównej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...