Skocz do zawartości

Recommended Posts

Budżet: 1500 zł

Stan: Nowy

Rozmiar matrycy: 15,6" (matowa) 1366x768 

Główne zastosowanie: Programowanie, oglądanie filmów, praca biurowa, przeglądanie Internetu, mało wymagające gry

Miejsce użytkowania: Głównie w domu

System operacyjny: Brak

 

Ewewntualnie interesuje mnie laptop używany/poleasingowy do kwoty 1100 zł.

 

 

Link to post
Share on other sites

Robiłem niedawno rozeznanie. Moim zdaniem w tej cenie lepiej kup sobie właśnie poleasingowy albo powystawowy. Nowy do 1500 to nie będzie niestety nic dobrego. Jak byś rozważał poleasingowy, to mogę się podzielić swoimi doświadczeniami.

 

I raczej w tym kierunku pójdę, więc jestem otwarty na propozycje

 

edit

Poszukuję jakiegoś HP 8560p / i5 / 1600x900 / SSD 120GB / 4 lub 8 GB / Brak systemu

Edytowane przez B.Nick
Link to post
Share on other sites

I raczej w tym kierunku pójdę, więc jestem otwarty na propozycje

Nie wiem na czym Tobie najbardziej zależy, czy na tym żeby laptop był idealny jak nowy, czy bardziej na parametrach. Ja kupiłem powystawowy Toshiba R950 i jest idealny, zupełnie nowy. Zastanawiałem się też nad tym modelem poleasingowym, ale nie wiem jakich wtedy śladów użytkowania można się spodziewać, a zakup był wysyłkowy.

Za te same pieniądze można mieć wtedy lepszą konfigurację z dyskiem SSD, chodzi mi konkretnie o tą aukcję: https://taniekomputery.pl/o/Niezawodne-uzywane-laptopy-Toshiba-Tecra-R950-z-procesorem-Intel-Core-i5-USB-3-i-Windows

Ja miałem wcześniej starą Toshibę Tecrę i chiałem nowszy szybszy bo sobie już tamten nie radził. Natomiast jeśli chodzi o bezawaryjność to muszę powiedzieć, że tecra jest nie do zajechania. Podobne opinie są o laptopach Dell Latitude, też podobno solidny sprzęt. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem na czym Tobie najbardziej zależy, czy na tym żeby laptop był idealny jak nowy, czy bardziej na parametrach. Ja kupiłem powystawowy Toshiba R950 i jest idealny, zupełnie nowy. Zastanawiałem się też nad tym modelem poleasingowym, ale nie wiem jakich wtedy śladów użytkowania można się spodziewać, a zakup był wysyłkowy.

Za te same pieniądze można mieć wtedy lepszą konfigurację z dyskiem SSD, chodzi mi konkretnie o tą aukcję: https://taniekomputery.pl/o/Niezawodne-uzywane-laptopy-Toshiba-Tecra-R950-z-procesorem-Intel-Core-i5-USB-3-i-Windows

Ja miałem wcześniej starą Toshibę Tecrę i chiałem nowszy szybszy bo sobie już tamten nie radził. Natomiast jeśli chodzi o bezawaryjność to muszę powiedzieć, że tecra jest nie do zajechania. Podobne opinie są o laptopach Dell Latitude, też podobno solidny sprzęt. Pozdrawiam.

Bardziej zależy mi na parametrach niż na stanie wizualnym. Owszem nie szukam laptopa z takimi defektami jak połamane zawiasy, czy porysowany ekran, ale lekkie ślady użytkowania są jak najbardziej do zaakceptowania.

Przede wszystkim potrzebuję laptopa do użytku codziennego w trybie stacjonarnym (bateria odgrywa mniejszą rolę). Generalnie laptop miałby służyć do codziennej pracy i w mniejszym wymiarze do rozrywki, czyli głównie oprogramowanie typu Bracets, Office, czasami VirtualBox oraz rzadziej programy do obróbki grafiki. Dużo również przerabiałbym PDF-ów, więc zastanawiam się nad 1600x900 dla komfortu czytania. Z części rozrywkowej to standardowo przeglądanie Internetu, oglądanie wieczorami filmów (matryca matowa), czasem pograłbym w coś mniej wymagającego. Poza tym szukam laptopa bez systemu operacyjnego, pamięć 8GB (lub 4GB z możliwością zwiększenia RAM). Dysk 120 SSD, albo max 320/500 HDD i ew. kieszeń na drugi dysk. Grafika zintegrowana. 

Pozdrawiam.

 

 

Zastanawiam się nad

  1. HP ProBook 650 G1 (Intel Core i7-4600M 2.90GHz  /  8GB / 15,6" FullHD / 128GB SSD / Intel HD 4600, AMD Radeon HD 8750M)
  2. HP EliteBook 8570p (Intel Core i5-3320M 2,60GHz / 8GB / 15,6" LED 1600x900 / 180GB SSD / Radeon 7570M / 
  3. Lenovo ThinkPad T430 (Intel Core i5-3320M 2,60GHZ / 8GB / 14" LED 1600x900 / 240GB SSD / Intel HD 4000)
Edytowane przez B.Nick
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...